Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Zgasł odpala tylko na plaka

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Zgasł odpala tylko na plaka

Postautor: Slawkul » 20 lut 2018, 15:58

Silnik 2.9 crdi 163km . Chodził normalnie po czym zgasł, odpala na plaka pochodzi 2 min i zgaśnie , pod pompuje gruszką odpali tylko na plaka 2 min zgaśnie i tak do zajeb.....Ma ktoś jakieś pomysły
Slawkul
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2017, 17:59

Re: Zgasł odpala tylko na plaka

Postautor: wooldi » 23 lut 2018, 20:57

Ja bym sprawdził sztywne przewody paliwowe połączone z filtrem. U mnie po zamianie na zwykłe przewody paliwowe problem się skończył. Potem smoka w zbiorniku paliwowym, czy nie jest przerdzewiały.
Ale z drugiej strony jeśli chodzi 2 min to za długo na zasysanie powietrza przez nieszczelne przewody...
Terek 2003, 2.9 CRDI, trójpozycyjny przełącznik, manual, opony A/T, lift 2".
wooldi
 
Posty: 169
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgasł odpala tylko na plaka

Postautor: guciowsk » 24 lut 2018, 13:12

Ja miałem tak jak mi się czujnik wody w filtrze paliwa ułamał. Do sprawdzenia przewody i sam filtr paliwa. Jeśli to jest ok to trzeba szukać przyczyny w baku
2.9 diesel silnik wysokoprężny.
2004 rok polift
Awatar użytkownika
guciowsk
 
Posty: 120
Rejestracja: 25 wrz 2017, 21:45
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zgasł odpala tylko na plaka

Postautor: Slawkul » 26 lut 2018, 21:49

Filtr nowy i z nim wszystko ok a co do tego to w baku to czarna magia. Tarracan to stan umysłu
Slawkul
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2017, 17:59

Re: Zgasł odpala tylko na plaka

Postautor: barzuc » 27 lut 2018, 17:43

No to pojechałeś :)
Owszem Terek ma kilka specyficznych rozwiązań ale bez przesady. Akurat smok i przewody paliwowe (właściwie to cały układ paliwowy) są bardzo standardowym rozwiązaniem (pomijam oczywiści, jak w każdym aucie, że elementy są spasowane do pozostałych więc są specyficzne dla modelu ale nie w swoim działaniu).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Zgasł odpala tylko na plaka

Postautor: Slawkul » 24 mar 2018, 21:06

Problem w wtryskach nie trzymały ciśnienia, wtryski zregenerowano to teraz dalsza część przygody a mianowicie odpali pochodzi na zimnym chwilę i gaśnie,jak się zagrzeje chodzi , no to sprawdzamy pompę jest ok, przewody, bak czyszczony i dalej to samo po sprawdzeniu ciśnienia nie dobija do żądanego i w ten sposób gaśnie. Tak jak pisałem to stan umysłu ;)
Slawkul
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2017, 17:59


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net