Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

cena za regeneracje wtrysków i pompy

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: jarko31 » 19 mar 2018, 18:37

Witam. Koledzy proszę o podpowiedz na co zwracać uwagę wybierając warsztat/firmę która zrobi regenerację. Znalazłem taki warsztat jednak trochę wydaje mi się za niska cena bo ok 350 zł/szt. za regenerację. U Gładyska znany w Małopolsce to rząd ok 750 zł. W Katowicach 550 ...Wiec te 350 to chyba mało. Ile według was powinno kosztować ewentualne płukanie układu jeżeli pompa opiłkuje. Czytałem coś o teście wysokiego ciśnienia w takim przypadku. Czy do tego potrzebna jest specjalna aparatura czy srednio wyposażony warsztat jest to w stanie zrobić? Dziekuję za uwagi.
Terracan 2,9 CDRi, 120kW / 163KM rok 2004 czarny lift 2 calusie na spręzynkach lovelasów
jarko31
 
Posty: 79
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:14

Re: cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: HYPNOS » 19 mar 2018, 19:49

Moje koszty to 1100 za reg pompy wtryskowej, 2x700pln za reg uszkodzonych wtryskiwaczów i 2x80pln za mycie i spr wtrysków. Pamiętaj o nowych podkładkach pod wtryskiwacz, zostaw sobie jedną do dobrania. Ja tego nie zrobiłem, nie dostałem od firmy i teraz szukam.
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: barzuc » 20 mar 2018, 08:47

Podkładki pod wtryski pasują od Forda (idealnie ten sam rozmiar, ten sam materiał). Jeśli dobrze pamiętam - focusa. Koszt chyba coś koło 10zł/szt.

[EDIT]
P.s. Jeśli mnie pamięć nie myli to w wątku o mojej regeneracji są też podane wymiary.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: HYPNOS » 20 mar 2018, 17:26

cześć , szukałem w twoich postach ale jakoś trudno odnaleźć.
Co znalazłem na stronkach to : 13,85 x 7,3 x 2 (mm). nr. kat. KIA 0SL0113651 ten sam co w Hyundaiu.
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: jarko31 » 20 mar 2018, 20:47

Te podkładki to mi chyba warsztat założy nowe bo to oni bedą robić i chyba się znaja na tym (mam nadzieje). Ale czy mam sie martwic że te 350 to tanio? Tzn może dojśc jeszcze nowa koncówka za 150 wiec już jest 500. Aha no i jeszcze pytanko o wymiane rozrządu i pompy wodnej? Robić to od razu bo pompa wody jest chyba napędzana przez rozrząd.
Terracan 2,9 CDRi, 120kW / 163KM rok 2004 czarny lift 2 calusie na spręzynkach lovelasów
jarko31
 
Posty: 79
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:14

Re: cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: HYPNOS » 21 mar 2018, 08:53

Ja oddałem osobiście wtryski i pompę do firmy razem z podkładkami (nawet pilnowałem aby nie zgubić) .
Teraz miał bym łatwiej i szybciej dopasować. Nie myślałem o tym czy mi dadzą nowe. :D Teraz oddałbym bez podkładek. :D
Wiec możesz sie spytać czy dostaniesz podkładki ?
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: Bartek83 » 21 mar 2018, 09:18

Pompa wody nie jest napędzana przez pasek rozrządu ;)
pasek transmisyjny ją napędza oczywiście mówimy o dieslu
Bartek83
 
Posty: 31
Rejestracja: 30 mar 2017, 18:48

Re: cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: barzuc » 21 mar 2018, 09:31

Owszem pompa wody jest napędzana osobnym paskiem (no nie do końca osobnym ale w każdym razie nie rozrządu), Osobiście pompę wymieniałem robiąc rozrząd - bo roboty prawie tyle samo - a jak przyjdzie robić "osobno" to trzeba i tak koło pasowe zdjąć, założyć nową śrubę, pod osłony rozrządu dostać... Pytanie czy warto oszczędzić te ~ 130zł za część + 30 za nowy płyn chłodniczy (mogę się mylić co do cen, dawno już nie potrzebowałem tego wiedzieć)... czy w razie "w" zapłacić za części i robociznę (czy to pieniędzmi jak u mechanika czy czasem jeśli robi się samemu).
Co do wymiany pompy wody - trzeba uważać na płytę czołową bloku silnika żeby jej przy tej okazji nie ruszyć i nie zerwać uszczelki - bo wtedy roboty więcej (temat zdaje się niziak102 opisywał).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: jarko31 » 21 mar 2018, 17:24

Dzieki właśnie o to mi chodziło. Trzeba zrobić to trzeba od razu. A macie jakies firmy które wkładacie w swoje maszyny jeśli chodzi o rozrząd czy pompe?
Terracan 2,9 CDRi, 120kW / 163KM rok 2004 czarny lift 2 calusie na spręzynkach lovelasów
jarko31
 
Posty: 79
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:14

Re: cena za regeneracje wtrysków i pompy

Postautor: barzuc » 22 mar 2018, 09:52

Ja do swoich aut zawsze ładowałem paski Conti (generalnie to całe zestawy zawsze kupowałem), pompy - różnie, ale na tym nie warto oszczędzać (różnica w cenie niewielka a nie ma co podchodzić do tematu jeszcze raz) więc brałem co najmniej z górnej część średniej półki (miałem zdaje się i Valeo i JPN i jeszcze kilka innych - z żadną nie miałem problemów ale konkretnie marek / modeli nie podam).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Następna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron