Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Tylny most wyje podczas dodawania gazu

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Tylny most wyje podczas dodawania gazu

Postautor: mkzibi » 08 maja 2018, 21:32

barzuc pisze:Nie wiem, nie wymieniałem u siebie.

Co do oleju - zależy gdzie cieknie. Jak na łączeniu skrzyni i silnika - sprawdź czy nie cieknie ci spod pokrywy zaworowej (od tylnej strony - przy grodzi, szczególnie po lewej stronie patrząc od chłodnic) - dość częsty przypadek a olej spływa aż na sam dół po bloku silnika.

Wiec tak.

Dziś sprawdziłem mam most z LSD. jest naklejka. Sprawdziłem również poziomy oleju w tylnym i przednim moście . Olej jest na właściwym poziomie. Poza tym oleje czyste nieczarne. A wiec raczej to wycie nie od brak oleju.

Jeszcze potestuje aby zdiagnozować temat. A nie ma w terracanie jakiejś podpory wału. Może rozdzielcza wyje?

Jeśli chodzi o łożyska mostu to jak je można wymienić skoro widzę ze most to odlew nie ma żadnych pokryw.

Jeśli chodzi o wyciek oleju to rzeczywiście po zdjęciu osłon widzę ze olej jest na styku silnik skrzynia. Gdzie szukać wycieku?
mkzibi

Postautor: Bartek83 » 09 maja 2018, 19:44

Chłopie wiem ze jest lato ale jak coś oglądasz pod autem to zdejmij okularki ciemne :)
Z tyłu mostu nie ma klapy rewizyjnej jak np w jeepach ale od strony wału odkręca się i wyjmuje cały dyfer po uprzednim wyjęciu półosi . Radzę jechać na warsztat który zajmuje się terenówkami zdiagnozują to w pare chwil . Na zwykłych warsztatach mechanicy mają średnie pojęcie w ogóle o samochodach a jak juz słyszą temat typu most wały reduktor to ŁOOO PANIE TO SIE NIE DA i robią pod siebie :lol:
Oczywiscie nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale z reguły tak bywa .
A skąd ty jesteś kolego ?
Bartek83

Postautor: barzuc » 09 maja 2018, 20:37

Co do wycieku - pokrywa klawiatury (zaworów) - w sumie pokrywa jak pokrywa (mi się raz śrubki poluzowały same "z siebie" jakieś 2 lata po wymianie uszczelki ;) ) a uszczelka kosztuje (przepraszam kosztowała kilka lat temu, ale pewnie cena się za bardzo nie zmieniła) - coś koło 20-30zł. Jeśli nie spod klapy - może odma puszczać (gumowy wężyk na samym końcu lubi popuszczać na króćcu). Jak zdejmiesz IC i popatrzysz na tył silnika szczególnie od strony pasażera to powinieneś znaleźć miejsce bez problemu.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc

Postautor: mkzibi » 10 maja 2018, 07:27

Bartek83 pisze:Chłopie wiem ze jest lato ale jak coś oglądasz pod autem to zdejmij okularki ciemne :)
Z tyłu mostu nie ma klapy rewizyjnej jak np w jeepach ale od strony wału odkręca się i wyjmuje cały dyfer po uprzednim wyjęciu półosi . Radzę jechać na warsztat który zajmuje się terenówkami zdiagnozują to w pare chwil . Na zwykłych warsztatach mechanicy mają średnie pojęcie w ogóle o samochodach a jak juz słyszą temat typu most wały reduktor to ŁOOO PANIE TO SIE NIE DA i robią pod siebie :lol:
Oczywiscie nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale z reguły tak bywa .
A skąd ty jesteś kolego ?

Jestem z Trójmiasta. Jest jakis dobry warsztat w okolicy Trójmiasta?

Tak masz racje od przodu nie zajrzałem choć dedukując wiem że przecież jakoś bebechy do tego mostu włożyli choć patrząc na wszystkie terenówki jakie miałem do tej pory to mosty miały z tyłu klapy.

Na razie mało jeździłem. Spróbuję jeszcze pojeździ i posłuchać co się dzieje. Fakt że oleje czyste i ładnie pachną. Mam porównanie bo kiedyś lałem oleje do kilku terenówek. Pytanie czy radzicie mimo wszystko asekuracyjnie wymienić czy dać sobie spokój. Wycieków ze skrzyni, mostów nie ma.

Pytanie czy jeżdżąc z tym wyciem mogę sobie jakieś kuku zrobić?
mkzibi

Postautor: Bartek83 » 10 maja 2018, 15:34

Ja bym wymienił olej przede wszystkim w tylnym moscie bo jak jest wlany zwykły olej bez dodatku to tarczki lsd zostaną zniszczone i lsd nie będzie działac i pojawią się luzy o ile wogóle jeszcze działa
Nie jezdzić z tym w zadnym wypadku bo zniszczysz dyfer zawsze od jednej awari psuje się następny element współpracujacy
Jedz na warsztat niech sprawdzą w czym rzecz i napraw to bo bedziesz załował
warsztat 4x4 trójmiasto https://www.trojmiasto.pl/AS-AutoCentrum-o21993.html
I specjalistyczny serwis od mostów http://www.mariuszdrypa.pl/
Zacznij uzywać google wszystko jest jak na dłoni ;)
Bartek83

Postautor: mkzibi » 11 maja 2018, 06:40

Bartek83 pisze:Ja bym wymienił olej przede wszystkim w tylnym moscie bo jak jest wlany zwykły olej bez dodatku to tarczki lsd zostaną zniszczone i lsd nie będzie działac i pojawią się luzy o ile wogóle jeszcze działa
Nie jezdzić z tym w zadnym wypadku bo zniszczysz dyfer zawsze od jednej awari psuje się następny element współpracujacy

Google używam ale forum jest po to aby coś polecić lub odradzić. W google tego nie znajdę.
mkzibi

Postautor: mkzibi » 09 lip 2018, 18:22

mkzibi pisze:
Bartek83 pisze:Ja bym wymienił olej przede wszystkim w tylnym moscie bo jak jest wlany zwykły olej bez dodatku to tarczki lsd zostaną zniszczone i lsd nie będzie działac i pojawią się luzy o ile wogóle jeszcze działa

Google używam ale forum jest po to aby coś polecić lub odradzić. W google tego nie znajdę.

Wracam do tematu po wstępnych diagnozach i pierwszych pracach przy terracanie:

1. Wymieniłem wszystkie oleje oprócz skrzyni rozdzielczej ale jeszcze wymienię.
2.Wszystkie filtry łącznie z paliwa.
3. Aktualnie przymierzam się do wymiany rozrządu, wszystkich napinaczy i pasków osprzętu.
Do zrobienia jeszcze pozostanie:
1. Mam jakiś wyciek płynu chłodzącego. Ubwa w zbiorniczku i po postoju widać plamkę płyny właśnie z przoedu jak by pod chłodnicą albo paskami. Wydaje mi się ze to z pompy cieknie a więc przy rozrządzie będzie można to zrobić.
2. Chce sprawdzić zawieszenie. Co prawda przeszedł przegląd i powiedzieli na stacji że wszystko ok ale odnoszę wrażenie że przy prędkościach ok 120 km/h zaczyna mi pływać samochód i nie jedzie prosto.
3. Muszę zrobić most bo niestety wyje. I tu kilka moich pytań i koncepcji:
- mam ofertę na regeneracje mostu za ok. 1500 zł z gwarancją na 100 tyś. - czy to oferta dobra?
- zastanawiam się też nad wymianą mostu bez lsd. Z tego co słysze to LSD nic nie daje a szybko się zurzywa i olej co chwila się wymienia, Ewentualnie zastanawiam się na kupnem ze szrotu dyfra bez lsd i wstawienia w miejsce starego. Czy to możliwe?
- Co myślicie o konserwacji spodu w terracanie. Co prawda nie ma żadnych dziur i karoseria od spodu jest ładna ale pordzewiałe sa elementy zawieszenia, mosty drążki. Czy ktoś robił coś takiego?
mkzibi

Postautor: mkzibi » 23 wrz 2018, 13:37

No i wracam ponownie do tematu po wstępnych diagnozach i pierwszych pracach przy terracanie:

Stan aktualny taki:

1. Wymieniłem wszystkie oleje oprócz skrzyni rozdzielczej ale jeszcze wymienię - to mnie czeka.
2.Wszystkie filtry łącznie z paliwa. Filtr paliwa bez znaczenia jaki Knechta czy inny nie odpalał auta. dopiero po zalaniu ropą wszystko jest ok.
3. Aktualnie przymierzam się do wymiany rozrządu, wszystkich napinaczy i pasków osprzętu - już umówiony mechanik. Towar kupiony. Paski rolki itp. - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Do zrobienia jeszcze pozostanie:

1. Mam jakiś wyciek płynu chłodzącego. Ubywa w zbiorniczku i po postoju widać plamkę płyny właśnie z przodu jak by pod chłodnicą albo paskami. Wydaje mi się ze to z pompy cieknie a więc przy rozrządzie będzie można to zrobić.

2. Chce sprawdzić zawieszenie. Co prawda przeszedł przegląd i powiedzieli na stacji że wszystko ok ale odnoszę wrażenie że przy prędkościach ok 120 km/h zaczyna mi pływać samochód i nie jedzie prosto. Ewidentnie widać że trochę ściąga i tnie oponę lewą z przodu. Coś poradzicie na ten temat?

3. Muszę zrobić most bo niestety wyje. TEMAT Załatwiony. Wymieniłem dyfencjał. Niestety okazało się ze łożyska sa ok. mechanik próbował coś zrobić z zębami przekładni (szlifowanie) ale to nic nie dało. Wymiana dyfencjału z rozbitka pomogła.

4. Wymieniłem przy okazji klocki tył i szczęki.

5. No i kolejne pytanie. tak przed zimą. Co myślicie o konserwacji spodu w terracanie. Co prawda nie ma żadnych dziur i karoseria od spodu jest ładna ale pordzewiałe są elementy zawieszenia, mosty drążki. Czy ktoś robił coś takiego?

A tak poza tym to jazda tym autem coraz bardziej mi pasuje.
mkzibi

Poprzednia

Wróć do AWARIE