Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Auto stoi i nie pali. Podobno Immo.

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Auto stoi i nie pali. Podobno Immo.

Postautor: Chrisu » 03 cze 2018, 11:55

No i moje auto już stoi i stoi... Przed odwiezieniem do mechanika nie palił.
Na tę chwilę pamiętam że miał błąd 3 wtrysku i immobilisera. Wcześniej (stosunkowo krótko nim padł na amen) miał problem z zapalaniem.
Naprawiający go mechanik (kolega :/) , oświadczył mi, że on nie wie co jest bo nie jest elektrykiem. Ściągnął jakiegoś (ale nie od koreańskich), który stwierdził, że to wina immobilisera.
Znam gościa, który zna gościa, który pracuje w ASO Hyundaia - niestety to 70 km od aktualnego postoju auta. Autu skończyl się przegląd, więc zostaje laweta - ze względu na swoją wage laweta do 3,5 t odpada :/

No i mam pytanie. Czy mając PIN, jestem w stanie odłączyć softwareowo Immobliliser? Jeśli tak, to czy ktoś z Was ma możliwość wygenerowania PINu?
Dzięki za pomoc.
Chrisu
 
Posty: 29
Rejestracja: 03 kwie 2016, 06:00

Re: Auto stoi i nie pali. Podobno Immo.

Postautor: julbar » 03 cze 2018, 13:54

Witam. Jeżeli chodzi o immobiliser to też miałem problem z uruchomieniem silnika. Rozrusznik kręcił ale silnik nie chciał odpalić. Auto zostało odstawione do serwisu Hyundai. Po wymianie anteny (95405-H1000) odpala bezproblemowo.
julbar
 
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2017, 18:21

Re: Auto stoi i nie pali. Podobno Immo.

Postautor: Chrisu » 16 lip 2018, 11:44

Antena wymieniona, dalej to samo. Pokazuje błąd immobilisera (dzisiaj zerknę jaki).
Może ktoś ma możliwość wygenerowania PINu?
Chrisu
 
Posty: 29
Rejestracja: 03 kwie 2016, 06:00

Re: Auto stoi i nie pali. Podobno Immo.

Postautor: barzuc » 16 lip 2018, 20:19

A z ciekawości - masz 2 kluczyk? Jeśli tak - sprawdź czy on działa. Zdarzały się przypadki (opisywane też na forum), że kluczyk uległ rozkodowaniu (swoją drogą mam w okolicy takie miejsce, że każdym autem jak nieopatrznie tam zaparkuję, a zwykle to jedynie miejsca, nie działa centralny z pilota - tylko fizycznie kluczyk).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Auto stoi i nie pali. Podobno Immo.

Postautor: Chrisu » 19 lip 2018, 14:17

Guzik, na drugim kluczyku to samo...
Już mam dość, trzech "speców od elektroniki" było, (kolega po 3 miesiącach stania auta u niego powiedział mi, że on to mechaniką i gazem się zajmuje, a nie elektroniką :twisted: ) każdy mówi tekst "nie wiem, to nietypowe auto, coś nie tak z immobiliserem, trzeba by go wyciąć".
Już sam nie wiem co dodatkowo popsuli mi w aucie... :evil:
Chrisu
 
Posty: 29
Rejestracja: 03 kwie 2016, 06:00


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron