Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Miganie świateł przy włączonej klimatyzacji

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Miganie świateł przy włączonej klimatyzacji

Postautor: kon555 » 10 sie 2018, 23:49

Czy terracan ma jakiś dodatkowy regulator napięcia, pomimo wymiany alternatora na nowy (firmy AS-PL). Ładowanie alternatora na postoju wynosi od 14.2-14.4 pomimo tego podczas jazdy potrafię wyłapać wahania napięcia podczas dużego obciążenia. Najbardziej drażniące są te które powodują miganie świateł napięcie wewnątrz potrafi spaść do 13.7 (z zapalniczki), czy jest jakiś wewnętrzny regulator napięcia czy tylko w alternatorze. Przy maksymalnym obciążeniu na klemach mam 14.2 (dokładnie 14.17) a w instalacji ok. 13.5 Gdyby były to jednorazowe przygaśniecie było by to normalne ale nie w przypadku gdy następuje efekt ciągłego przygasania/migania przez dłuższą chwile tak jakby podnosił napięcie i od razu spadało winny może być regulator w alternatorze?
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04

Re: Miganie świateł przy włączonej klimatyzacji

Postautor: sify86 » 26 sie 2018, 19:47

ten typ tak ma. ja już probowałem wszystkiego(wymiana alternatora, montaż Ledów, montaż chińskich xenonów, stabilizatory napięcia), nic nie pomogło :D migają nadal
Terracan 2.9 CRDI automat
Awatar użytkownika
sify86
 
Posty: 60
Rejestracja: 21 maja 2015, 08:15
Lokalizacja: Helsingborg

Re: Miganie świateł przy włączonej klimatyzacji

Postautor: HYPNOS » 10 wrz 2018, 19:41

jak podnosiłem budę to trzeba było dorobić dłuższy kabel od masy między budą po prawej od silnika pod szybą ,a silnikiem. Dwa razy nim jechałem bez kabla i światła migały jak dodawałem gazu i załączałem klime itp. i było słychać alternator. wcześniej tego nie miałem . Jutro zobaczę , dopiero teraz założyłem kabelek. Chyba że altek pada. Nie wiedziałem o tym kablu dopiero jak zobaczyłem wysunięty z oczka, dyndający .
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net