Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Kopci na czarno

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Kopci na czarno

Postautor: Tomex95 » 14 lip 2019, 10:18

Pewnie ma wrażenia z forda 2.0 TDCI 130 km gdzie faktycznie ten układ to dramat.

Sprawdź przelewy, ale stawiam jak wyżej ktoś zauwarzył, że wtryski leją lub program
Tomex95
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2019, 16:35

Re: Kopci na czarno

Postautor: Dziki07 » 14 lip 2019, 10:34

Stwierdził że właśnie takie same były w Fordzie i jakimś innym dlatego powiedział że kupiłem auto z najgorszymi wtryskami abym go sprzedał jak najszybciej.Troche namieszal mi w głowie ale nie chcę go sprzedać bo bardzo fajnie mi się nim jeździ.
Dziki07
 
Posty: 30
Rejestracja: 04 lip 2019, 20:09

Re: Kopci na czarno

Postautor: k0d0 » 14 lip 2019, 20:46

Zastanawiałem się co Ci napisać i ogólnie doszedłem do wniosku że napisze Ci własną opinie o tym samochodzie(własna wiec subiektywną).

Jeżeli szukasz samochodu bez awarii to pomyśl o Toyocie i tylko bardzo zadbanej. I zapomnij o Terracanie.

Jeżeli kupiłeś to autko bo było w przystępnej cenie i wyposażeniu na ten rocznik( gdzie za toyotę lub nissana wydasz 30-40 tys) to musisz się liczyć z paroma jego wadami. Jego głównym minusem jest delikatny system zasilania paliwem który nie każdy mechanik ogarnia. Zastanowił bym się nad Twoim mechanikiem bo jak boi się tak delphi to może po prostu nie ma doświadczenia i sprzętu żeby go naprawić.

Jeżeli chcesz robić układ paliwowy po kosztach to obawiam się że tylko Ci ten samochód zepsuje humor i go znienawidzisz. Szukał bym dobrego serwisu diesla. Jeżeli takiego nie znajdziesz to więcej zepsują niż naprawią. Szukaj też informacji na forum bo jest to powszechna wada i dużo forumowiczów ją przerabiało.

Ogólnie samochodzik jest fajny. Części są śmiesznie tanie w porównaniu do toyoty i mam wrażenie że nie jest tak irytujący jak jeep. Ale to tylko moje zdanie :D
Awatar użytkownika
k0d0
 
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Kopci na czarno

Postautor: Dziki07 » 14 lip 2019, 21:09

Wahałem się nad kupnem Jeepa Grand Cherooke ewentualnie Nissan Patrol lecz Hyundai bardzo spodobał mi się i bardzo fajnie jeździ się nim lecz humor mi zespół ten mechanik narzekając na ten silnik i w ogóle.
Dziki07
 
Posty: 30
Rejestracja: 04 lip 2019, 20:09

Re: Kopci na czarno

Postautor: HYPNOS » 15 lip 2019, 11:03

cześć, bardzo ważna jest kontrola diagnostyczna. Wiem nie każdy ma kabel , ale wykonanie kabla jest banalnie proste. Tani Vag i łączenie pinów i program cascade
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: Kopci na czarno

Postautor: shs » 15 sie 2019, 21:33

Taki to jest mechanik najlepiej wcisnąć drugiemu problem ,ale naprawić nie potrafi .
Ja już jeżdżę czwartym naprawionym Terracanem pozostałe , które sprzedałem jeżdżą u mnie w okolicy i wszyscy sobie chwalą tylko trzeba mieć odpowiednie podejście do tego samochodu i stosować się do instrukcji obsługi.
W Twojej sytuacji siedzą wtryskiwacze. Czy ktoś zrobił w tym samochodzie próbę przelewową ? kupiłeś kota w worku wtryskiwacze muszą być regenerowane tylko na oryginalnych częściach DELPHI wystarczy że zamontował zaworek z FORDA , który ma inne parametry i nie ma opcji że silnik będzie na tym pracował.
O układ paliwowy DELPHI trzeba dbać nie wolno wleć gnojówki do zbiornika paliwa oszczędzasz 7 groszy na litrze , a płacisz tysiące za naprawę to są podstawy.
shs
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:47

Re: Kopci na czarno

Postautor: Dziki07 » 17 sie 2019, 20:26

Mechanik niby posprawdzał silnik i powiedział że leje 2 i 3 wtrysk tak mu wykazało na komputerze oraz że jest do wymiany zawór regulacji ciśnienia.Stwierdził że w 2 pozostałych też coś się dzieję i trzeba zregenerować wszystkie ale pompiarz na urlopie i muszę czekać do końca sierpnia.Jak wynajda opiłki to pompa do regeneracji i cały układ paliwowy.Podczas wyjetych wtrysków też ma sprawdzić czy nie jest pęknięty tłok bo on też może powodować kopcenie.
Dziki07
 
Posty: 30
Rejestracja: 04 lip 2019, 20:09

Poprzednia

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net