Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

ABS szaleje

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

ABS szaleje

Postautor: mikkanen » 10 lut 2021, 08:15

Pojawił mi się dziwny problem z ABS. Czasami działa normalnie, najczęściej załącza się przy 10-15 kilometrach nawet na suchej drodze, a od czasu do czasu zapala się kontrolka ABS i ABS nie działa. Byłem u mechanika obejrzał od spodu ale nic się nie urwało, nie rozłączyło. Komputer też nic nie pokazał, ale podobno nie wszystkie komputery zczytują błędy ABS z Terracana. Byłem w serwisie Hyundai, podpięli pod komputer, też nic nie pokazało. Podejrzewają uszkodzenie korony ABS(pękniecie, wypaczenie) z przodu ale nie wiadomo na którym kole. Żeby to sprawdzić to trzeba rozebrać z dwóch stron. Problem polega na tym, że samo sprawdzenie to 300 PLN( rozebrać, złożyć) a potem przy ewentualnej wymianie drugie tyle.
Macie może pomysł co to może być, i jak to sprawdzić?
Czy koronkę można kupić i wymienić samą bo w serwisie powiedzieli mi, że raczej występuje razem z przegubem, a nawet półosią.
mikkanen
 
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2020, 10:07

Re: ABS szaleje

Postautor: mikkanen » 10 lut 2021, 13:42

Dodam tylko, że oczywiście załącza się przy hamowaniu przy prędkości 10-15 km,
mikkanen
 
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2020, 10:07

Re: ABS szaleje

Postautor: meny72 » 10 lut 2021, 18:40

Koronka jest wymienna sama, roboty tyle ile przy wymianie przednich tarcz 2-3 godz.pracy wymieniałem na jesieni tarcze i czyściłam koronki oczywiście zdemontowane.
meny72
 
Posty: 77
Rejestracja: 22 paź 2017, 08:35

Re: ABS szaleje

Postautor: mikkanen » 28 wrz 2021, 09:10

Odświeżę temat bo pojawiły się nowe okoliczności.
Ponieważ chrobotanie nie ustawało a nawet się nasiliło, wymieniłem zębatkę/koronkę abs. Ale problem nie ustąpił.
Co więcej wyjęta koronka abs jest starta z jednej strony, ewidentnie coś obciera podczas hamowania. W załączniku linki do zdjęcia pokazującego uszkodzenie. Zdjęcie pokazuje jedno z 3 trzech podobnych uszkodzeń na koronce.
Dodatkowo wrzucam też schemat który umiejscawia stronę uszkodzenia koronki.
Ewidentnie coś obciera, co to może być , coś jest niedokręcone, pokrzywione ?.
Nie da się jeździć, bo zaraz zniszczę drugą koronkę a kupić używkę graniczy z cudem/oryginał to jedyne 650 PLN -:)
Podpowiecie coś ?

zniszczona koronka
https://iv.pl/image/koronka-abs3.GIRxxCr
schemat
https://iv.pl/image/GIRxTym
mikkanen
 
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2020, 10:07


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net