Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Wyciek płynu chłodniczego brak mocy

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Wyciek płynu chłodniczego brak mocy

Postautor: pajo52 » 02 maja 2021, 10:13

Witam, wczoraj pojawił się problem z moim terrkiem. Po krótkiej przejażdżce po lesie wyjechałem na drogę betonowa i nagle zaczął tracić moc, temperatura podskoczyła dosłownie z pod tej środkowej kreski na równo z nią. Po wyjściu okazało się że płyn leci na ziemię gdzieś w okolicach tyłu silnika, od strony skrzyni. Płyn który leciał na ziemię był zimny. Po dolaniu ok 2 litrów wody zaczął normalnie jechać, zrobiłem ok 20km po okolicy i wszystko było ok. Pytanie co mogło się stać ? Którędy ten płyn mogło wywalać? Auto mam 3 tygodnie, sprzedawca mówił że robił uszczelkę pod głowicą a przy zakupie zrobiłem test CO2 i było ok. Ma ktoś jakieś pomysły?
pajo52
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2021, 21:12

Re: Wyciek płynu chłodniczego brak mocy

Postautor: Cetus » 02 cze 2021, 07:45

u mnie dokładnie tak samo tylko ze wczoraj - znalazłeś przyczynę ?
Cetus
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2021, 22:33

Re: Wyciek płynu chłodniczego brak mocy

Postautor: mikkanen » 04 lut 2022, 15:56

Panowie i co znaleźliście przyczynę ?, mam to samo.
Jadę, daję gaz i samochód nie jedzie. Jak się zatrzymam, wyłączę i włączę autko to kawałem pojedzie i znów traci moc. Temperatura też do góry tak na 3/4 wskażnika
mikkanen
 
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2020, 10:07

Re: Wyciek płynu chłodniczego brak mocy

Postautor: mikkanen » 24 lut 2022, 12:55

Znalazłem przyczynę, u mnie to była cieknąca pompa wody. Ciekawe bo pół roku temu wymieniałem rozrząd wraz z pompą, ale zdarza się.
Dodatkowo musiałem wymienić chłodniczkę oleju bo olej dostawał się do układu chłodzenia. Wyczyściłem, złożyłem i jak na razie ok.
mikkanen
 
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2020, 10:07


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net