Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Szarpanie przy skręcaniu

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Szarpanie przy skręcaniu

Postautor: Sharkyy » 07 maja 2021, 12:35

Witajcie,

Pojawił się u mnie pewien problem, otóż przy skręcaniu na niskich prędkościach i ruszaniu słychać dosyć mocne pojedyncze szarpnięcie (czasem kilkukrotne), a samochód jakby przyhamowuje i trzeba mocniej dodać gazu żeby jechał. Problem występuje zarówno podczas cofania jak i jazdy do przodu, przy jeździe na wprost wszystko jest ok. Wydaje mi się, że szarpnięcie i odgłos pochodzi z okolic przedniego mostu, jednak po wyciągnięciu bezpiecznika od napędu problem znika i nic nie szarpie. Teoretycznie objaw wskazuje na reduktor, jednak tydzień temu odebrałem go od pełnej regeneracji więc nie chce mi się wierzyć że to jego wina.

Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym? Oczywiście samochód jest już umówiony do mechanika, jednak będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Reduktor jest dwupozycyjny z TODem.
Sharkyy
 
Posty: 13
Rejestracja: 03 gru 2016, 14:29

Re: Szarpanie przy skręcaniu

Postautor: robert38 » 15 maja 2021, 13:12

Pewnie już masz auto naprawione, bo parę dni minęło.
Ja bym jednak szukał przyczyny w reduktorze.
Wątpię, aby awarii uległ TOD i spinał przód na stałe w pozycji auto.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szarpanie przy skręcaniu

Postautor: Sharkyy » 30 cze 2021, 20:33

Całe szczęście, samochód już naprawiony. Okazało się, że wbrew pozorom winny był tylny, a nie przedni most, a konkretnie uszkodzone LSD. Całe szczęście mechanik był bardzo ogarnięty i szybko znalazł przyczynę, naprawa dosyć kosztowna, ale udana. Pozdr
Sharkyy
 
Posty: 13
Rejestracja: 03 gru 2016, 14:29


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron