Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Kilka pytań do znawców marki

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Kilka pytań do znawców marki

Postautor: Breski » 12 gru 2021, 14:13

Witajcie.
Dołączyłem do grona szczęśliwych (mam nadzieję) posiadaczy Terracana. 2006 rok 2.9 CRDI 163 HP. Samochód kupiłem jako koń pociągowy do przyczepy kempingowej. Tyle słowem wstępu ;) Jako, że nigdy wcześniej nie miałem samochodu terenowego mam kilka pytań do bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów.
Auto miało do zrobienia trzy rzeczy o których sprzedający mnie poinformował, mianowicie cieknący reduktor, do wymiany prawa końcówka drążka kierowniczego oraz do wymiany lewy, górny wahacz. Jak to bywa w takich sytuacjach teraz zaczną wychodzić te o których nie zostałem poinformowany :lol:
Trzy pytania:
1) Dziś przy odpaleniu samochód nie zagadał, słychać było tylko pstryk, chyba w rozruszniku.. Czy winny jest sam rozrusznik, czy może to świadczyć o innej usterce? Po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka zapalił bez problemu. Na ciepłym silniku pali od strzała.
2) silnik suchy, jednak po filtrze oleju widoczny jest wyciek na osłonę silnika, i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że na kielichu od góry również jest olej... W koło nie widać żadnego wycieku, a wątpię żeby olej przez np niedokręcony filtr wędrował w górę :?:
3) szukałem na forum ale nie znalazłem, czy mamy gdzieś tu wykaz z numerami części?
Jeżeli macie jakieś sugestię na co zwrócić szczególną uwagę w tym modelu, każda dobra rada będzie mile widziana :D
Breski
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2021, 09:56

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net