Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Auto jeździ tylko w trybie LOW

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Auto jeździ tylko w trybie LOW

Postautor: TomTom » 30 mar 2022, 17:16

Witam serdecznie wszystkich grupowiczow. Pacjent 2.9 crdi Automat TOD, od ponad pięciu lat w rodzinie. Dziwna sprawa zanikł napęd w trybie Auto (samochód nie chce jechać w żadnym trybie skrzyni biegów, jakby ich nie było) , a po przełączeniu w tryb LOW napęd powraca i można jechać ,tylko że z pełną redukcją (tak wracałem do domu 40 km zdjęty przedni wał). Proszę o pomoc w diagnozie tej awarii, czy to elektryka , elektronika, czy awaria mechaniczna reduktora. Za pomoc z góry dziękuję.
TomTom
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2022, 18:39

Re: Auto jeździ tylko w trybie LOW

Postautor: Shabek » 03 kwie 2022, 09:14

Jeśli faktycznie nie masz przedniego wału, to auto nie pojedzie w trybie AUTO.
Normalnie terracan ma otwarty centralny dyferencjał - czyli kręci się to koło które ma lżej
W twoim przypadku będzie kręcił się przód bo go nie ma.
Gdy załączasz LOW system przekazuje 50% momentu na przód i 50% na tył na sztywno, dlatego jedzie.
Shabek
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2022, 18:21

Re: Auto jeździ tylko w trybie LOW

Postautor: TomTom » 03 kwie 2022, 14:58

Od wiosny 2020 jeździłem że zdięty przednim wałem napędowym i wszystko było ok, na poprzednią zimę założyłem ponownie i na wiosnę 2021 ponownie zdiełem i tak przejeździłem przez ostatnią zimę tylko na tyle (dał radę nowe ATeki COPERa) do teraz i wszystko było OK. Więc pewnie nie chodzi o brak połączenia skrzyni rozdzielczej z przednim mostem.
TomTom
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2022, 18:39

Re: Auto jeździ tylko w trybie LOW

Postautor: Shabek » 03 kwie 2022, 20:00

Dlaczego ściągasz wał?
Shabek
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2022, 18:21


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net