Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Tempomat diesel - montaż

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Tempomat diesel - montaż

Postautor: Shabek » 03 kwie 2022, 09:42

Posiadam terracana ''przejściówkę" przedlift 2004r 2.9 163km manual dwupozycyjny i oczywiście bez tempomatu.
Po przestudiowaniu schematów udało się stwierdzić iż tak naprawdę wszystko jest.
Sygnał prędkości- z licznika -jest
Sterowanie pompą- common rail -elektroniczny pedał- jest
Czego więcej trzeba.
A więc pierwsze co trzeba zrobić
1. sprawdzić czy jest żarówka na desce rozdzielczej od podświetlenia cruise (jak nie ma to trzeba zamontować)
2. Sprawdzić pod zaślepką od przycisku CRUISE (koło kratek nawiewu od pasażera ) czy jest wiązka z wtyczką (u mnie była)
3. Jak już miałem wiązkę na wierzchu to podpiąłem przycisk od podgrzewanych siedzeń (bo ma takie same gniazdo) i kontrolka na desce się zaświeca.- jest dobrze
4. pozostaje dokupić właściwy przycisk cruise i przełącznik pod kierownicę
5. Przełącznik pod kierownicę- warto kupić z BLASZKĄ MONAŻOWĄ ( ludki sprzedają same przyciski a blaszkę zostawiają na kierownicy) bez niej trzeba się nakombinować z montażem
6. Przewody do przełącznika też warto mieć. jeśli nie ma to należy wpiąć się w kostkę od klaksonu w dwa skrajne piny (polaryzacja nie ma znaczenia) NIE WPINAĆ SIĘ W ŻÓŁTĄ to poduszki.
W samym przycisku mamy 3 piny ale tylko 2 są użyte. Najlepiej otworzyć obudowę i wlutować się w ścieżki i wyprowadzić przewody.
7. poskręcać do kupy i powinno działać (tempomat działą dopiero od 40 km/h)

Od roku czasu u mnie działa bez problemów, a teraz zabieram się do wymiany pompy na inny nie opiłkujący model.
Jak się uda to opiszę.
Shabek
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2022, 18:21

Re: Tempomat diesel - montaż

Postautor: meny72 » 03 kwie 2022, 12:02

Z tą pompą to bardzo interesujący temat, sporo ludzi poprzerabiało na TDI. ale opisu szczegółowego nie znalazłem.
meny72
 
Posty: 77
Rejestracja: 22 paź 2017, 08:35

Re: Tempomat diesel - montaż

Postautor: Shabek » 03 kwie 2022, 20:02

Nie chce wkładać mechanicznej pompy.
Zostanę przy common railu.
Shabek
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2022, 18:21


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron