Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Pedał sprzęgła zostaje w podłodze

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Pedał sprzęgła zostaje w podłodze

Postautor: mahajek » 14 maja 2011, 19:24

Yes, Yes, Yes ... :D :D :D

Wreszcie pedał działa jak dawniej tj. idealnie !!!

Po raz kolejny odpowietrzyłem układ, długo i dokładnie, ale pedał bez większych zmian, no może minimalnie, bo wprawdzie za każdym razem wracał, ale z minimalnym opóźnieniem, a takie kopnięcia w podeszwę są w...jące. Zdecydowanie pomogła natomiast niewielka regulacja skoku pedału poprzez gwint znajdujący się na osi pompki. Wystarczyło poluzować nakrętkę kontrującą i o kilka obrotów wykręcić oś tłoczka z mocowania pedału sprzęgła i pedał jak nowy!!!

Dręczył mnie ten upierdliwy problem od prawie 5 miesięcy, wymieniłem wysprzęglik - nic, odpowietrzanie - nic, już chciałem wymieniać pompę, ale oglądając ją i przymierzając się do samodzielnej wymiany zastanawiałem się po co jest ten gwint. Na forum LR wyczytałem, że można regulować skok pedału - tam nieco inaczej - ale skoro w LR można to w Terracanie by nie można? Jak się okazuje też można i skutecznie rozwiązało to mój problem! Uff ...
mahajek

Re: Pedał sprzęgła zostaje w podłodze

Postautor: pawel1987 » 14 maja 2011, 21:13

ooooooooo to fajnie bo ostatnio i ja zauwarzyłem cos takiego ale raz na czas tyle ze wraca troszke wolniej jak zwykle ale moze to objaw awarii . pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawel1987

Poprzednia

Wróć do AWARIE