Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Automatyczna skrzynia biegów - Warsztaty

Co i kiedy wymienić oraz gdzie warto i gdzie nie warto

Automatyczna skrzynia biegów - Warsztaty

Postautor: Tomeczek » 26 lut 2014, 17:55

Witajcie,
pytanie do tych z Was którzy maja Terracany z automatem.

Znacie i możecie polecić dobry warsztat na Śląsku specjalizujący się w automatycznych skrzyniach biegów.

Zależy mi na warsztacie na Śląsku bo chciałbym to zrobić na miejscu - wiadomo.

Powoli rozpoznaję temat remontu skrzyni i zbieram informacje z rynku.

Póki co sprawdzę:
1. Auto Max ASB Sp.z o.o.
41 - 208 Sosnowiec,
ul. Powstańców 7

2. ASB Palka
ul. Rzemieślnicza 14
41- 400 Mysłowice

Do obu warsztatów podjadę z samochodem i poproszę o opinię nt. pracy skrzyni itp.
Terracan, 2.9 163 kM, rok prod. 2006, automat, amory: przód: BILSTEIN B6, tył: OLD MAN EMU, kolor: czarny
Tomeczek

Re: Automatyczna skrzynia biegów - Warsztaty

Postautor: szpulek » 22 cze 2014, 15:04

Ja jezdze ze wszystkimi automatami do Myslowic do ASB Palka. Poprzedniego terracana tez mi uratowali :)
Terracan GLS 2.9 CRDi 120kW A/T (30-40LE) 2005
Obrazek
http://JaguaremDoSlubu.eu
Awatar użytkownika
szpulek

Postautor: barzuc » 22 cze 2014, 15:58

W Wielkopolsce (dokładnie okolice Poznania) mogę polecić TeoMotors w Swadzimiu / Tarnowie Podgórnym. Co prawda byłem raz (i mam nadzieję, że więcej nie będę musiał) - ale generalnie zadowolony z obsługi byłem :) Podobno nawet niektóre ASO wożą do nich automaty :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://wzornica.blogspot.com/, http://www.wzornica.dakod.pl/
Awatar użytkownika
barzuc

Postautor: jongpa » 17 gru 2016, 10:53

W terracanie jest standardowy automat firmy AISIN stosowany w wielu modelach samochodów np: TOYOTA, ISUZU, LEXUS. Generalnie mało firm produkuje automaty a producenci samochodów idą w gotowe rozwiązania. dla porównania filtr skrzynie w Hyundaiu 980 zł w Toyocie 230 różnią się tylko producentem. Jeśli macie problem z automatem można śmiało uderzać do każdego dobrego serwisu. W większości przypadków dynamiczna wymiana oleju + filterek załatwia sprawę. Koszt hmm filterek - zamiennik 120 + 14 l oleju + czyścik - max 1500 zł. ja brałem olej w hurtowni po znajomości wyszło mnie 1200 w tym 250 robocizna dynamicznej wymiany.
jongpa

Postautor: dzek » 04 sty 2017, 22:09

mam pytanie jaki olej kupiłeś ,gdzie kupiłeś ten filtr do skrzyni automa.i o jakim czyściku piszesz ,dlaczego dynamiczna wymiana
. czy przed wymianą miałeś jakiś problem a po wymianie oleju jest lepiej
dzek

Postautor: robert38 » 05 sty 2017, 11:34

jongpa pisze:Jeśli macie problem z automatem można śmiało uderzać do każdego dobrego serwisu. W większości przypadków dynamiczna wymiana oleju + filterek załatwia sprawę. Koszt hmm filterek - zamiennik 120 + 14 l oleju + czyścik - max 1500 zł.

Sprawa nie jest tak prosta i oczywista jak Ci się wydaje. Nie wiem jak bardzo zgłębiałeś temat wymiany oleju w automacie, ale ja wiem, że wśród serwisów skrzyń jest bardzo dużo przeciwników wymiany dynamicznej oleju w skrzyni A/T pomimo tego, że mogliby zrobić taką wymianę i zarobić na tym trzy razy tyle kasy.
Wymiana oleju w skrzyni za 1500 zł to jakiś kosmos.
Litr oleju Dexron III to 30 zł, filtr do skrzyni to 130 zł. Nawet 14 litrów oleju to 420 zł + 130 za filtr to 550 zł. Za co ten dodatkowy 1000 zł to naprawdę nie wiem.
Jeśli ktoś jednak się upiera przy dynamicznej wymianie oleju to można to zrobić samemu. Jest to trochę czasochłonne, ale da się to zrobić nawet na parkingu pod domem i można być 1000 zł do przodu.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38

Wróć do SERWIS