Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETOOTH

Co i kiedy wymienić oraz gdzie warto i gdzie nie warto

BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETOOTH

Postautor: Tomeczek » 21 paź 2014, 12:01

Chyba dobrze wybrałem dział dla tego wątku ;)
Przy okazji problemu z filtrem paliwa natknąłem się na ELM327. Kolega mechanik żeby zdiagnozować problem podpiął ELM327 do gniazda diagnostycznego i chciał znaleźć przyczynę. Niestety nie udało mu się znaleźć usterki i finalnie podpiął inny komputer który już pokazał problem.
O przydatność ELM327 do celów diagnostycznych nie będę pisał bo są oczywiste - oczywiście na miarę możliwości sprzętowych. Działa na wszystkich autach począwszy od rocznika 2004.

Ale jest jeszcze jedna fajna funkcja ELM327 do wizualizacji różnych parametrów silnika.
Nasze Terrki raczej nie mają komputerów a taki ELM327 z programem np. TOURQE w wersji podstawowej (darmowej) albo PRO pozwala już na wyświetlenie na smartfonie np. zużycia paliwa, temp. płynu chłodniczego, obrotów silnika, prędkości, prądu ładowania itp. Jest tego całe mnóstwo.
Niestety nie wszystkie przydatne parametry są możliwe do wizualizacji bo komp. Terrka ich nie umożliwia.

Bawicie się tym ELM327?
Terracan, 2.9 163 kM, rok prod. 2006, automat, amory: przód: BILSTEIN B6, tył: OLD MAN EMU, kolor: czarny
Tomeczek
 
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2013, 05:27

Re: BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETO

Postautor: limbo » 21 paź 2014, 18:58

Tak ja sie bawiłem z aplikacją torque, no dość ciekawe ale za mało danych udostępnia komp Terracana:(
Awatar użytkownika
limbo
 
Posty: 255
Rejestracja: 14 lut 2014, 11:27

Re: BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETO

Postautor: adamm » 06 paź 2015, 23:18

a jaki program użyć (darmowy proszę) aby odczytać który czujnik ABS jest walnięty ?
....kiedyś podpiąłem elm ale programik który miałem nie mógł pokazać tych danych ...nie pamiętam co to był za program ...a problem powrócił po kilku latach i ponownie muszę wymienić któryś czujnik. który ?
adamm
 
Posty: 22
Rejestracja: 24 wrz 2015, 22:57

Re: BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETO

Postautor: nizak102 » 07 paź 2015, 11:21

Witaj
Ja z doświadczenia wiem ze Terracany w dieslu nie chcą sie zazwyczaj z żadnymi testerami i programami łączyć - tymbardziej darmowymi (próbowałem ok. 20 róznymi testerami sie łaczyć bez skutku). Najlepiej podjedź do ASO hyundaia oni mają Hi SCAN który widzi wszystko w naszych autach (wkoncu to ASO). Może być też Gscan z pakietem Hyundaia (rzadko kto ma bo jest cholernie drogi tak jak hi scan). Jest też cholerny komputer Delphi ale on widzi tylko silnik u nas i to nawet nie wszystkie błedy. Obawiam sie ze najtaniej i najszybciej załatwisz to w ASO. Diesle wogóle sie nie łaczą przez ELM. Przez ELM łączą sie tylko benzyny. Poczytaj na stronie HKP (hyundai klub polska) do dania dzisiejszego nikt komercyjnym programem i testerem sie nie połaczył z żadnym hyundaiem zeby wszystko było widać. To jedynie gwarantuje hi scan albo g scan.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETO

Postautor: adamm » 13 paź 2015, 19:06

Dzięki za odpowiedź ... szkoda że taka ale prznajmniej wiem żenie warto marnować czasu na szukanie
dzięki :)

PS
w poznaniu tylko ASO ma HiScan ?
adamm
 
Posty: 22
Rejestracja: 24 wrz 2015, 22:57

Re: BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETO

Postautor: adamm » 13 paź 2015, 19:51

adamm
 
Posty: 22
Rejestracja: 24 wrz 2015, 22:57

Re: BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETO

Postautor: barzuc » 14 paź 2015, 07:22

Wygląda obiecująco, tym bardziej że w tekście od coupe-ty od razu napisane jest, że ELM 327 tak jak w terkach - też nie działa.
Jeśli ktoś ma kabelek (albo dostęp) to właściwie rzecz relatywnie łatwa do sprawdzenia bo wystarczy ściągnąć soft i będzie wszystko wiadomo.

P.s. Ściągnąłem emulator stąd (troszkę głębiej trzeba było pogrzebać żeby się dokopać do działającego linku)
http://www.newtiburon.com/forums/4765513-post42.html (link do pliku - pod koniec posta pod zdjęciami)
dołączone są do niego tylko pliki dla dla Hyundai/Kia ale jak dla nas to styka. Przejrzałem menu - jest w nim długa lista hultajów w tym nasz "Terracan 01-07" a w kolejnych pozycjach podzielone wszystko co potrzeba :)

Teraz brakuje mi "tylko" kabelka ale z tego co na szybko patrzę to nie będzie tak hop-siup ;)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETO

Postautor: barzuc » 14 paź 2015, 08:20

A co tam... zamówiłem kabelek OBD II na FTDI 323 RL u sprzedawcy podanego na stronach coupe-ty. Całe 33zł z przesyłką. Bez przeróbek kabel powinien poprawnie działać dla diagnostyki silnika (więc tyle ile mi teraz potrzeba), jak będę potrzebował więcej to i o przeróbkę się pokuszę. Zobaczymy jak przyjdzie (jak dobrze pójdzie może dotrze do weekendu) - jak będzie git - wtedy w Poznaniu i okolicy będzie zestaw do diagnostyki :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETO

Postautor: nizak102 » 14 paź 2015, 10:40

Witaj
to dajcie znać czy wam sie udało przez to połaczyć bo moze to byc cenna informacja.
wielu próbowało z róznym skutkiem..........
moze wam sie uda
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: BEZPRZEWODOWY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - ELM 327 - BLUETO

Postautor: adamm » 14 paź 2015, 11:21

... ja kupiłem na allegro kabelek :
http://allegro.pl/vag-kkl-pl-usb-ftdi-2 ... 20100.html
czekam na dostawę i sprawdzę jak działa :) ...może ? ...zainwestowałem 32 pln :)

Adam , Poznań
adamm
 
Posty: 22
Rejestracja: 24 wrz 2015, 22:57

Następna

Wróć do SERWIS



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net