Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Gdzie zabezpieczyć terca przed "rudą" w Warszawie

Co i kiedy wymienić oraz gdzie warto i gdzie nie warto

Gdzie zabezpieczyć terca przed "rudą" w Warszawie

Postautor: Arti » 12 sty 2016, 00:28

Witam.Panowie gdzie zabezpiecze terca w Warszawie przed rdzą..Zabezpieczenie antykorozyjne spodu auta.Pozdrawiam
Arti
 
Posty: 39
Rejestracja: 05 gru 2015, 17:27

Re: Gdzie zabezpieczyć terca przed "rudą" w Warszawie

Postautor: nizak102 » 17 sty 2016, 21:43

Witaj
W Warszawie jest z tym ciezko ale w polsce jest pare ludzi co sie w tym specjalizują naprawde w wysokim stopniu.
z Warszawskich firm polecił bym serwis "akademia 4x4" w wawrze. chłopaki robia cuda z patrolami (regenerują ramy lakierują zabezpieczają i ogólnie serwis 4x4) - jedyny ich minus są cholernie drodzy az zabardzo w stosunku do roboty którą robią - ale robią dobrze. Mogę polecić z polecenia kolegi takiego goscia w okolicach wrocławia. Chłopak ma na facebooku nick Patryk Stal. Jesli chodzi o zabezpieczenia cynkowanie to jest w tym naprawdę dobry. Tak słyszłem od kumpla z forum patrola.
Jelsi nie masz facebooka to wejdz na jego stronę http://patrykstal.pl/
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie zabezpieczyć terca przed "rudą" w Warszawie

Postautor: Kardynal » 29 sty 2016, 00:32

Siemanko jeżeli chodzi o zabezpieczenie to jedna firma jest przed łomiankami na ulicy Heroldów nie pamiętam dokładnie gdzie ale mogę poszukać lub kolega co ma warsztat i ma jeden Tim 4x4 i robi wszystko teraz w zimę powiem szczerze bo sam to robiłem z kolegą nie raz i przed zimą w moin terku raz jedną stronę wyszło suuper a druga było zimno i muszę powtórkę zrobić ( sam robiłem ).
masz ramę czystą czy z piaskiem :) wpadnij na spot to coś poradzimy :)
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Gdzie zabezpieczyć terca przed "rudą" w Warszawie

Postautor: Arti » 01 lut 2016, 16:42

Hejka.Spoko..Daj znać gdzie mozna podjechać...
Ps.Najpierw to muszą mi doprowadzić terca do użyteczności..a powoli tracę cierpliwość i chęci..
Arti
 
Posty: 39
Rejestracja: 05 gru 2015, 17:27

Re: Gdzie zabezpieczyć terca przed "rudą" w Warszawie

Postautor: nizak102 » 01 lut 2016, 20:42

Witaj
teraz jest kiepski okres do zabezpieczania bo rama i buda musi byc idealnie sucha i czysta i najlepiej jak jest niska wilgotnosc w powietrzu gdzie jest to robione (zeby z nie zamknac wilgoci w metalu bo zgnije szybcie niz wogóle by była zabezpieczona).
lepiej poczekac z tym do lata jak bedzie ciepło.
prawidłowo zabezpieczona powierzchnia powinna byc oczyszczona z luznej rdzy potem pomalowana porzadną epoksydową farbą podkładową (producenci np. PPG lub Olivia) zeby zamknąć dopływ tlenu do rdzy zeby sie dalj nie rozwijała. Dopiero na taką powieszchnie powinno sie nakładac róznego typu mase bitumiczną.
jesli nie bedziesz sie az tak bawił i inwstował to z doswiadczenia powiem ci ze swietny jest zwykły polski bitex (ale ten na pendzel a nie w sprayu) - pozostaje cały czas aktywny na rdzy i bardzo spowalnia procesy rdzewienia.
do ramy polecam wlac wosk do profili zamknietych bo to przedłuzy zycie i sztywnos ramie o jakies 10-15 lat :P
tu dobre sa srodki tylko na profesjonalny pistolet ale nie sa przesadnie drogie. do zbezpieczenia dobrze zdjąc wszystkie plastikowe nadkola osłony silnika i skrzyni przedni i tylny zderzak i koła.
tak robią profesjonalne firmy ale wiadomo w Polsce cena czyni cuda :P
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie zabezpieczyć terca przed "rudą" w Warszawie

Postautor: Kardynal » 03 lut 2016, 00:15

wosk okej powiem ale jak rama nie ma rdzy a jak ma to jest taki olej pełzający .
a jak wiadomo kiedyś robiono to olejem ja kiedyś nexia sedan posiadałem i progi zrobiłem wypełniane natryskowo olejem potem pianka i zamknięte 6 l temu progi są tak jak zrobiłem i rudy się zatrzymał i pare mc temu widziałem ją i progi miała i można było podnosić :D
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Gdzie zabezpieczyć terca przed "rudą" w Warszawie

Postautor: nizak102 » 03 lut 2016, 00:22

Witaj
Okej faktycznie olej pelzajacy jest lepszy jak jest zawansowana korozja tylko ze olej w lato się od temperatury rozpuszcza i wypływa z ramy i kapie z pod auta i raz na 5 lat trzeba uzupełniać zabezpieczenie. Wosk nie rozpuszcza się od wyzszej temperatury bo jest utwardzony chemicznie.
Rus check jest dobry ale jak kiedy ktoś po nim chciałby polakierowac rdze to pozostaje piaskowanie metalu/rdzy. A wosk wymyjesz nitro i pomalujesz farba .
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie zabezpieczyć terca przed "rudą" w Warszawie

Postautor: Kardynal » 03 lut 2016, 00:47

Ja do mojego wpuściłem olej pełzający a na wiosnę ten do profili zamkniętych wpuszczę i jeszcze ramę zasłoniłem w tych miejscach co wpada z koła
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów


Wróć do SERWIS



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron