Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Wymiana uszczelki pod głowicą

Co i kiedy wymienić oraz gdzie warto i gdzie nie warto

Wymiana uszczelki pod głowicą

Postautor: shs » 03 lut 2016, 21:36

Witam,
tak się złożyło że zostałem szczęśliwym posiadaczem Terrakana 150 KM :D problem polega na tym że kupiłem z uszkodzoną głowicą , po rozkręceniu widoczne ślady nieudanej naprawy któryś ( :lol: kowal ) próbował naprawiać jest wymienionych masę części łącznie z pompą wysokiego ciśnienia.
Diagnoza sprzedającego była uszkodzone wtryskiwacze ale silnik pracował równiutko i odpalał w każdych warunkach na dotyk.
Po dokładnych oględzinach okazało się że wąż od chłodnicy zasysa na wysokich obrotach, a na wolnych obrotach twardnieje poza tym wydobywa się siwy dym z rury wydechowej po zdemontowaniu wtryskiwaczy była woda na pierwszym cylindrze i mokry wtryskiwacz. Jak się okazało po zdemontowaniu głowicy uszczelka jest blaszana ,która wymaga idealnych dokładności montażowych równego bloku i planowania głowicy.
Pytanie moje polega na tym czy można zastosować uszczelkę miękką nie blaszaną i jaki będzie moment dokręcenia śrub głowicy.
Drugi problem nie mogę nigdzie znaleźć momentu dokręcenia głowicy, wałków rozrządu i łapek wtryskiwaczy.
Może któryś z forumowiczów pozsiada te parametry byłbym wdzięczny.
Dałem głowice do sprawdzenia na szczelność, a podejrzewam że przyczyną był za mocno dokręcony wtryskiwacz
i rozerwanie głowicy.
Czekam na informacje :D
Pozdrawiam
shs
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:47

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

Postautor: nizak102 » 03 lut 2016, 21:53

Witaj
na wstepie wypadało by sie przywiatac w zakładce nasze auta i opisac kim i skąd jestes.
moment dokrecenia głowicy masz napisany na uszczelce która kupujesz.
uszczelki blaszanej nie mozesz zastapic materiałową bo to diesel nowej generacji i pracuje na bardzo wysokiej kompresji i zadna uszczelka poza blaszaną tego nie wytrzyma.
momenty reszty czesci znajdziesz w serwisówce tego silnika na głownej stronie terracan.pl w zakładce serwis do pobrania.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

Postautor: shs » 03 lut 2016, 23:52

Witam,
dzięki za podpowiedz.
Jeżeli chodzi o zamianę uszczelki na miękką to z doświadczenia wiem że metalowe uszczelki są montowane przy pierwszym montażu silnika, a przy następnych zaczynają się problemy muszą być idealne gładzie bloku i głowicy.
Jeżeli chodzi o ciśnienie w cylindrach to silnik Terrakana 2,9 CRDi ma max. 35 At. jak jest nowy później już spada tak z tego wynika że zmian w ciśnieniu nie ma pomiędzy starej a nowej generacji silnikiem.
Takie ciśnieni ok. 30 At. w zupełności wystarczy aby powstał zapłon rozpylonego paliwa w silniku wysokoprężnym.
W tych silnikach dużą rolę odgrywa pompa i wtryskiwacze , które pracują na dużo niższym ciśnieniu nie jak w pompach starej generacji gdzie wtryskiwacze były ustawiane na ok. 150 BAR i zapłon był ustawiany manualnie.
Dojdę i do tego że pomierzę ciśnienia w cylindrach wtryskiwacze też dam do mycia i sprawdzenia dam znać.

Pozdrawiam
shs
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:47

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

Postautor: exit58 » 17 mar 2017, 14:56

Uszczelka jest metalowa i taka musi być podobnie jak planowanie głowy. Tego kombinaccjami nie ominiesz. Zobacz czy nie opadły tuleje bo,, ten model tak ma,,Pl
exit58
 
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2017, 15:12

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

Postautor: shs » 17 mar 2017, 19:26

Już ponad rok jeździ na miękkiej uszczelce przejechał na tej uszczelce już ok. 25Tkm. i nic się nie dzieje.
shs
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:47

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

Postautor: exit58 » 19 mar 2017, 21:10

Tylko się cieszyć :D
exit58
 
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2017, 15:12


Wróć do SERWIS



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron