Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Przegląd 220000

Co i kiedy wymienić oraz gdzie warto i gdzie nie warto

Przegląd 220000

Postautor: Owca » 29 lip 2018, 11:48

Dzień dobry,

co warto wymienić w samochodzi przy 220000?
Owca
 
Posty: 18
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:41

Re: Przegląd 220000

Postautor: barzuc » 29 lip 2018, 21:37

Na 220 tyś - jak dla mnie to jak co każde 10tyś km :)
To zależy od kiedy go masz i kiedy były robione niektóre wymiany (np. rozrząd), w jakim stanie ogólnym jest auto, ja bym sprawdzał / wymieniał:
(W - wymiana, K - kontrola lub jeśli potrzeba wymiana, w nawiasach co ile ja wymieniałem, nie jest to prawda objawiona więc można to traktować wedle własnego uznania)
- (W) to co się zepsuło / niedomaga (luzy w zawieszeniu / układzie kierowniczym itp.)
- (W) olej silnikowy + filtr oleju (co 10tyś km lub raz w roku)
- (W) filtr paliwa (co 10 tyś km - przy wymianie oleju silnikowego)
- (K) filtr powietrza i kabinowy
- (K) olej w mostach i reduktorze (co 30 tyś km)
- (K) olej w skrzyni biegów (ja miałem A/T i wymiana co 30 tyś km)
- (K) rozrząd + pompa wody + koło pasowe a przynajmniej śruba mocująca (wg producenta chyba co 90 tyś km)
- (K) paski wieloklinowe (osprzętu)
- (K) klocki hamulcowe / tarcze hamulocwe / zaciski hamulca ręcznego / regulacja hamulca ręcznego
- (K) płyny "ustrojowe" (hamulcowy, chłodniczy, dla skrzyń M/T - również płyn wspomagania sprzęgła) - ich ilość i stan
- (W) smarowanie krzyżaków wałów napędowych (jeśli masz wersję umożliwiającą smarowanie - nie wszystkie krzyżaki niestety miały kalamidki)
- (K) ogólny przegląd stanu podwozia (korozja, poluzowane / uszkodzone elementy itp)
- (K) smok paliwa / czyszczenie brudu, który się na nim zgromadził
- (K) ogólny stan silnika (wycieki itp)
- (K) czystość chłodnicy (czy się nie zalepiła brudem, jeśli trzeba mycie)
- (K) oświetlenie itp...
Więcej mi do głowy nie przychodzi... może lista na pierwszy rzut oka długa ale większość to kontrole zajmujące kilka minut... to co wyjdzie (a o czym nie było wiadomo) to już nie powiem :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Przegląd 220000

Postautor: Owca » 30 lip 2018, 12:27

Bardzo dziękuję za szczegółową listę. Auto ogólnie jest w dobrym stanie, bo staram się dabać, ale swoje lata ma - 16.
Owca
 
Posty: 18
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:41


Wróć do SERWIS



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net