Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

filtr oleju silnika 2.9 crdi- roznice jakosciowe

Co, gdzie kupić

filtr oleju silnika 2.9 crdi- roznice jakosciowe

Postautor: nizak102 » 24 lut 2016, 18:47

Witajcie
Ostatnio zmienialem dwa razy olej silnikowy i zauważyłem katastrofalna różnice między starym filtrem knehta a nowym. Nie kupujcie nowego filtra knehta do oleju silnikowego. Stary kneht miał duże otwory splywowe i inny materiał w środku. Zauważyłem to przy wymianie za pierwszym razem ale ze wiedziałem że bede robił u siebie chlodniczke oleju postanowiłem przy ponownym zakupie obejrzeć i wybrać najlepszy filtr. Zamówiłem w intercarsie a chyba 10 nowych filtrów różnych firm i porownalem sobie je. I najlepiej wypadł filtr Boscha bo wyglądał identycznie jak stary knecht. Nowy kneht (jakaś nowa seria bo Stare były ok) był bardziej zbliżony do filtrów chinskich niż nawet do filtrów koreańskich "no name". Bosch wypadł najlepiej bo:
Miał duże otwory wpływowe co wpływa na szybsze wędrowanie oleju ,
większe otwory przelotowej w samym filtrze co zmniejszenie niekorzystny wzrost ciśnienia na pompie ,
Miał więcej gwintu na wytlaczce- mocniej można go skręcić bez ryzyka zerwania gwintu,
Wymiarami jest zresztą jak i knecht identyczny z oryginalnym,
Miał gumkę miękką typu oring a nie twardą gumę prostokątną jak knecht (ten nowy knecht przez to puszczal na uszczelce)
Jak będę miał chwilę to spróbuję wstawić fotkę gdzie widać jak na dłoni różnice.
Nie kupujcie knechta filtra oleju silnika bo to jest nowa jakaś ich chin.... Seria.
Bosch jest ok i wygląda jak oryginalny czyli dobry jakosciowo - można śmiało polecic.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: filtr oleju silnika 2.9 crdi- roznice jakosciowe

Postautor: nizak102 » 08 mar 2016, 09:22

Witam
uzupełniam o fotografię dla znających temat.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/991d02b96c528272
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: filtr oleju silnika 2.9 crdi- roznice jakosciowe

Postautor: jacekmad » 08 mar 2016, 09:25

do każdego auta wkładałem zawsze mahle i nigdy się temu nie przyglądałem...
a jednak trzeba zwracać na to uwagę.
Dzięki
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus

Re: filtr oleju silnika 2.9 crdi- roznice jakosciowe

Postautor: AND » 12 wrz 2017, 20:10

Witam . Przy wymianie oleju założyłem Filtrona OP632/4 .Po ok 1000 km wypchneło uszczelkę z filtra i zaczął przeciekać olej . Cieknie nawet przy zgaszonym silniku .Patrząc z góry na podstawę filtra widać ok 3 mm uszczelki . Filtr przykręcony z siłą taką samą jak ok. 100 poprzednich. Czy kształt uszczelki ma jakiś wpływ ? Może oring byłby lepszy ?
AND
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2017, 19:30


Wróć do CZĘŚCI



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron