Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Bak

Co, gdzie kupić

Bak

Postautor: kj111 » 26 cze 2017, 15:19

Witam mam taki problem kupiłem Terracane 2,9 wtryski i pompa siadła mi po 75 km już jest po regeneracji ale mechanik twierdzi że powinienem wymienić też zbiornik paliwa i tu mam problem najtaniej nowy znalazłem za 2500 zł czy od innego auta by pasował może tańszy albo od benzyny a jak nie to gdzie warto czyścić proszę o radę
kj111
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:17

Re: Bak

Postautor: barzuc » 29 cze 2017, 12:18

A z ciekawości - jakie są przesłanki żeby zbiornik wymieniać? Uszkodzony / pęknięty?
Jeśli to kwestia opiłków które się tam zebrały - to do mycia / płukania. I tak powinno to być zrobione po regeneracji pompy (płukanie całego układu paliwowego ze zbiornikiem włącznie).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Bak

Postautor: Kardynal » 29 cze 2017, 23:13

Pewnie opilki pompy w paliwie trzeba. Zdjąć bak i dobrze wypłukac i dobre filtry urzywac
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Bak

Postautor: kj111 » 30 cze 2017, 00:26

ja chciałem czyścić i najwyżej zamatować jakiś dodatkowy filtr ale mechanik stwierdzi że to nie pomoże bo opiłki wbijają się w bak i jat pełen opiłków jak ja tam zaglądałem to aż takiej tragedii nie było więc sam nie wiem jak mi 6 lat temu kijankę robił to do tej pory śmiga więc chyba jest w miarę dobry
kj111
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:17

Re: Bak

Postautor: elozielo » 03 lip 2017, 18:38

jak dobry mechanik to trzymać sięgo, ale nie słyszałem nigdy o tym żeby wymieniać zbiornik gdy są opiłki, płukanie kilkakrotne i tyle. tak jak Koledzy pisali.
ALE, może Mechanik cośtam jeszcze widzi - i wtedy może trzeba jednak wymienić, i tu propozycja - u mnie w moim terku jest zbiornik akcesoryjny robiony pod mojego (przez poprzedniego właściciela - wiec nie podpowiem z czego to wziął, albo gdzie robił) - jest o tyle fakny bo ma 90 litrów i rewizję prawie na spodzie, więc jest jak spuszczać "brudy", poza tym ma domontowaną osłonę alu kilku milimetrową - ilu - nie wiem bo jest pozaginana na rogach więc wygląda jak brytwanka (mniej więcej)..


Piszę o tym jako pomysł - zawsze to większy zasięg, albo większe tankowanie na promocji ;-)

pozdro
darek
Terek 2004 2,9CRDi 163KM, lift 2", opony AT 31", 3-pozycyjny przełącznik, skrzynia manual, zielony poobijany, jeszcze plastiki się trzymają
elozielo
 
Posty: 53
Rejestracja: 21 lis 2016, 00:51
Lokalizacja: W-wa / Jelonki


Wróć do CZĘŚCI



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net