Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Opony

Co, gdzie kupić

Re: Opony

Postautor: nizak102 » 27 sty 2016, 10:14

Witaj Kardynal

po ile płaciłes za opony te nadlewki?
pytam bo ciekawy jestem jaka jest róznica miedzy nowymi budzetowymi a nadlewkami globgum.

jakby ktos był ciekawy jak moje nexeny at2 sie sprawują (zrobiłem na nich juz z 10 tys km sezon lato- jesien- zima) to napiszcie to z grubsza je opisze ale ja np powiem ze jestem zadowolony i kupił bym je drugi raz.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony

Postautor: Kardynal » 27 sty 2016, 21:28

Cześć 1350zł i jako jedyni dają 3 letniej gwarancji door-to-door więc się skusiłem i poczytałem opinie tego producenta na forach i ten model opony jest mniej śliski na mokrym. Jeżeli ktoś potrzebuje AT-eki kupić to w terenie takim jak piasek to też się zalepiają i w lekkim błotku tak samo jak typowa opona zimowa więc moja uwaga padło na takie MT i nawet znajomy co latał na firmowych MT-kach poleca kupić bieżnikowane a i kasy zostaje nawet na tańsze miejskie używki i problem znika tylko dokupić felgi czasem można znaleźć za 400pln
Po testuję pare dni i opiszę
http://allegro.pl/4x-265-70r16-opony-bi ... 21525.html
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Opony

Postautor: nizak102 » 28 sty 2016, 11:04

Witaj
to co ty kupiłes to jest kopia malatesty cobra. miałem takie malatesty i powiem tak są cholernie głosnie na asfalcie kiepsko sie auto na nich prowadzi na asfalcie ale sa cholernie dobre w terenie. nie ma dla nich czegos takiego do przejechania jak błoto czy piasek. ogólnie w teren super opona swietnie sie oczyszcza z błota i piachu ale na codzien to bym sie nie zdecydował na niej jezdzic. Jedyne co moge ci podpowiedziec to jezdzij na wyzszym cisnieniu (2,5 i w góre doswiadczalnie) w oponach po asfalcie bo na niskim momentalnie ci sie wyząbkują i beda niemiłosiernie huczeć. Przerabiałem to na malatestach i tam najlepiej mi sie jezdziło na 2,7 bara po asfalcie oczywiscie. w terenie jezdziło mi sie najlepiej na 2,0-2,3 bara.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony

Postautor: Kardynal » 28 sty 2016, 23:10

Spoczko mam 2.5 bara ale może dopompuję na 2.7 i sprawdzę :) Ja dojeżdżam tylko czasem do pracy w Warszawie ostatnio nawet autobusem mi się trafiało . Mam automata więc nie jest to demon prędkości a i poprzednim płaskim się wyszalałem jeszcze mandaty wiszą :) hehe jeden duży :shock: więc jako miejski samochodzik co dziecko do szkoły dowożę i te prędkości miejskie więc troszkę radyjko głośniej i można latać jak ktoś chciał by pomacać posłuchać zapraszam :)
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Opony

Postautor: nizak102 » 29 sty 2016, 14:07

Witaj
a no to chyba ze tylko pomalutku w miescie bo ja to nawet swoim po autostradach latam takze u mnie to odpada
:)
Pozadrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony

Postautor: Kardynal » 30 sty 2016, 18:36

Więc co do jazdy po czarnym oponki bieżnikowane to powyżej 60 km/h zaczynają wycie ,ale radyjko troszkę mocniej i ok będzie gorzej w trasę może być jak ktoś nie słucha muzyczki.
Jazda po mokrym nie miałem problemu żeby się strasznie ślizgały tak samo jak zimówki ale poczekam jak będzie ulewa jakaś ostra bo jeździłem podczas małego deszczyku :) .
Teren wiadomo gryzie to co się im da próbowałem na małej górce powoli wjechać to dojechały kawałek i się wgryzły :lol: więc z rozpędu wlatują .
Błoto bez problemu jakiegoś większego .
miałem większe obawy że na mokrym czarnym będzie jak na lodzie a tu miłe zaskoczenie ale poczekam na ulewę ,
i jeszcze piasek mi został do testowania :D
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Opony

Postautor: Kardynal » 02 lut 2016, 23:43

OPONY BIEŻNIKOWANE TERENOWE GLOBGUM
Więc terenowo Super
asfalt tutaj jestem zszokowany :shock: na mokrym nie ślizgają się co byłem zdziwiony mimo że one są dostosowane tym rowkiem tylko tak myślałem a tutaj w ulewę pojeździłem specjalnie i lepiej niż opona budżetowa co koledzy mieli bo były śliskie , co do głosu powyżej 60km/h
jeszcze śniegu brakuję i piasku w teście
ale już na mokryk mocny plus co głównie na tym mi zależy bo na suchym raczej każda będzie dobra :evil:
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Opony

Postautor: nizak102 » 03 lut 2016, 00:35

Witaj
To może z jakiejś lepszej gumy są bo malatesty się po deszczu slizgaly jak cholera.
Muszę je u ciebie obejrzeć na żywo :)
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony

Postautor: Kardynal » 03 lut 2016, 00:42

zapraszam nawet na mokrym to pośmigamy
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Opony

Postautor: Kardynal » 10 lut 2016, 23:52

Siemka dziś deszcze a oponki rewelka więc tylko na śniegu mi zostało > a hamowanie na mokrym nie raz testuję i jest ok
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

PoprzedniaNastępna

Wróć do CZĘŚCI



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net