Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Osłony podwozia.

Co i jak zmienić, żeby lepiej sie jeździło ;)

Re: Osłony podwozia.

Postautor: Kardynal » 14 kwie 2016, 21:29

więc tylko nam pozostaję czekać na nasze :)
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Osłony podwozia.

Postautor: wooldi » 14 kwie 2016, 21:47

@jacekmad - jaką masz skrzynię i przełącznik napędów: manualną czy automat, 2- czy 3-pozycyjny? Zastanawiam się, czy rzeczywiście jest różnica w położeniu belek na ramie - przeglądałem body w dokumentacji i, o ile pamiętam, tam było tylko rozróżnienie wg silników, a nie skrzyń...?
Terek 2003, 2.9 CRDI, trójpozycyjny przełącznik, manual, opony A/T, lift 2".
wooldi
 
Posty: 169
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osłony podwozia.

Postautor: jacekmad » 14 kwie 2016, 21:53

Wooldi mam manual, 3 pozycyjny.
https://www.dropbox.com/s/1qdx9rjk99gwf ... 1.jpg?dl=0
Na zdjęciu oslona oryginalna położona na nowej, na czerwono zaznaczyłem jak trzeba pociąć osłonę żeby zmieściła się przy belce.
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus

Re: Osłony podwozia.

Postautor: wooldi » 14 kwie 2016, 22:37

Ja mam tak samo! Czyli generalnie powinny pasować i u mnie! Będziesz wycinał mocowania w osłonie silnika, czy podłożysz jakieś dystanse? Ja myślałem raczej o jakiś podkładkach, żeby osłona była gładka i nie czepiały i zahaczały się różne śmieci.

@mjt - dałoby by radę od razu przyciąć osłonę do reduktora, czy to będzie kłopot?
Terek 2003, 2.9 CRDI, trójpozycyjny przełącznik, manual, opony A/T, lift 2".
wooldi
 
Posty: 169
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osłony podwozia.

Postautor: nizak102 » 15 kwie 2016, 09:24

witam
przymierzcie do aut bo z tego co widzę to bedzie u was tak samo jak u mnie - za krótka i nie bedzie pasował rozstaw wywierconych otworów. Przymierz Jacek bo ta co wrzuciłes na zdjeciu wygląda identycznie z moją która nie pasowała.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osłony podwozia.

Postautor: jacekmad » 15 kwie 2016, 10:49

W poniedziałek wstawiam Terka na grubszy serwis, oni tez będą mi montowali osłony, więc wtedy będę wiedział na pewno jakie przeróbki są wymagane.

Mateusz, osłony reduktora położone jedna na drugiej - i otwory pokrywają się idealnie, na długość i rozstaw.
Problemem jest to, że nie można dosunąć osłony reduktora do belki pod skrzynią, bo te podgięte boki to uniemożliwiają. Podcięcie ich o ~2 cm rozwiązuje sprawę.
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus

Re: Osłony podwozia.

Postautor: nizak102 » 15 kwie 2016, 11:03

Witaj
no ok ja tylko wam podpowiadam bo u mnie samo podciecie nic nie dało bo blacha była o ok 20 mm za krótka. no i otwory (rozstaw) sie nie zgadzały od strony skrzyni biegów. wrzuciłem nawet zdjecia jak jest dospawany ten pasek i otwory zaspawane a nowe otwory wyiercone blizej brzegu i w mniejszej odległosci od siebie.
Ja w danej chwili mam osłonę pod reduktor założoną ale pod skrzynie i pod silnik jeszcze nie załozyłem bo nie miałem czasu odkad odebrałem je od gościa co mi to robił i powtórnie malował po poprawkach.
jak ktos jakis wymiar potrzebuje to piszcie póki nie załozyłem bo potem nie bede ruszał tego żelastwa.
Pozatym śruby mam zamiar wkleic na klej do gwintów zeby sie nie odkrecały bo ostatnio jezdziłem z osłoną pod reduktorem i od drgań i wagi osłony poluzowały sie te śruby.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osłony podwozia.

Postautor: Kardynal » 20 kwie 2016, 23:29

Witam więc trzeba poczekać na poprawki czy takie będą dobre do małych przeróbek pozdrawiam
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Osłony podwozia.

Postautor: jacekmad » 22 kwie 2016, 16:33

Odebralem terka, co prawda jeszcze oslona pod silnik nie skonczona, ale moge potwierdzic, ze:
- oslona pod silnik wymaga przeróbek które opisał Mateusz, dodatkowo trzeba u mnie podciac oslone w okolicy wahaczy, wyciąć otwór w okolicy dyfra i wywiercic nowe otwory na mocowanie na środku i pewnie przerobic ostatnie otwory. Po weekendzie mają skończyc to dokładnie zwymiaruje.
- oslona pod skrzynie pasuje idealnie na oryginalne otwory.
- oslona pod reduktor wymaga minimalnego podciecia przy przednim mocowaniu. Otwory pasują.
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus

Re: Osłony podwozia.

Postautor: wooldi » 22 kwie 2016, 17:51

A może lepiej byłoby wycinać osłonę pod silnik z tego drugiego pliku - z Australi? Tamta osłona wydaje się identyczna z oryginalną - jest bez napisów, ale to chyba przeżyjemy...
Terek 2003, 2.9 CRDI, trójpozycyjny przełącznik, manual, opony A/T, lift 2".
wooldi
 
Posty: 169
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do TUNING



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net