Strona 1 z 1

Bagażnik dachowy - wyprawowy

Post: 17 sty 2014, 11:37
autor: Tomeczek
Jak macie rozwiązane mocowanie wyprawowych bagażników dachowych na relingach. Ja mam wersję z relingami a nie z listwami.
Interesuje mnie duży bagażnik gdzie na przedzie i z tyłu będzie zamontowane oświetlenie. Na górze zamontowany namiot dachowy a w przedniej części przed namiotem skrzynie transportowe. Z boku bagażnika roleta słoneczna.
Przeszukałem internet ale pod Terracana chyba nic się nie znajdzie i pozostaje albo dostosowanie bagażnika z innego wozu albo zrobienie pod wymiar.
Relingi jak wiecie nie przechodzą przez całą długość dachu i ograniczają wielkość zastosowanego bagażnika.
Macie takowe rozwiązania w swoich autkach.

Re: Bagażnik dachowy - wyprawowy

Post: 17 sty 2014, 11:50
autor: barzuc
Zostaje raczej coś spoza standardowego wyposażenia auta (jak pisałeś albo samoróbka albo dopasowanie) bo obawiam się, że zarówno fabryczne relingi jak i listwy są za słabe. Ja u siebie na listwach mam max. obciążenie ~35kg... na relingach pewnie będzie to samo (albo blisko). Czasem się zastanawiam po co w ogóle takie "cóś" zrobili... chyba tylko "żeby było".

Re: Bagażnik dachowy - wyprawowy

Post: 21 sie 2017, 21:16
autor: lucky
Witam, podepnę się pod temat. Mam terka bez relingów i tych łukowatych belek, na dachu mam tylko takie dwie czarne (chyba) zaślepki. Potrzebuje bagażnik dachowy i pytanko co zrobić? Zarysowują mi się dwie opcje:
1. Kupić używkę oryginalną -takie duże "H" z dwoma poprzeczkami za 250 PLN.
2. Belki z łapami Thule za 750- tylko co wtedy z tą zaślepką czarną, jeśli to jest zaślepka, jak to estetycznie będzie wyglądało i czy nie będzie problemów np. z przeciekaniem? Jeśli ktoś takie rozwiązanie proszę o foto.
Co robić?

Re: Bagażnik dachowy - wyprawowy

Post: 26 sie 2017, 06:31
autor: lucky
Nikt nie zakładał bagażnika dachowego?