Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Co gdzie kupić?

Co i jak zmienić, żeby lepiej sie jeździło ;)

Co gdzie kupić?

Postautor: Chrisu » 18 maja 2016, 12:07

Siemka, jestem nowy ;)

Może o tuningu to nie bardzo, ale nie widzę lepszego miejsca na moje wypociny ;)

Dobra - mój Hultaj niedobry po kupnie ponad miesiąc temu i problemach ciągłych (a to nie mogłem się doczekać na przywiezienie, a to VIN do wybicia, a to przy dojechaniu na przegląd pęknięty powrót od wspomagania itd), jeździ na czerwonych blachach (dziś przegląd :P) i zastanawiam się co dalej w nim zmienić. Co chciałbym zrobić:
1. Tempomat. W Vectrze B diesel miałem tak fajnie, że instalacja była, a "doczepienie" tempomatu polegało na wstawieniu innej gałki kierunkowskazów - po 10 min pracy auto miało tempomat :D. Tu też da się to tak zrobić, czy odpuścić sobie?
2. Widziałem fotkę na której terracan ma 7 foteli. Bywają te 2 do tyłu dostępne na szrotach? Wiem, że później przegląd dodatkowy się szykuje, ale czasami tak mi brakuje tego 1 fotela, że aż strach...
3. Myślałem założyć "rurę" z przodu a na niej 2 wielkie światła... Gdzie o takie coś pytać?
4. Znacie jakąś firmę (Opole/Wro/KAT/CZWA) która dobrze zajęłaby się fotelem kierowcy (skóra)?

A na złość jeszcze wczoraj bawiłem się kluczykami (zamówiłem CR1616, ale jeszcze nie doszła, a w jednym kluczyku mikrostyk się wylutował) i przekładałem baterie - efekt - jeden z kluczyków już auta nie odpala :/

Jak mi się coś przypomni to napiszę.
Chrisu
 
Posty: 29
Rejestracja: 03 kwie 2016, 06:00

Re: Co gdzie kupić?

Postautor: barzuc » 18 maja 2016, 20:16

Z tym kluczykiem - to dziwne, bo po wyjęciu baterii to co najwyżej mógłby przestać być rozpoznawanym przez centralkę (centralny zamek + alarm) ale immo (odpowiedzialne za odpalenie auta) to pestka niewymagająca zasilania. Musiał się całkiem rozkodować albo poszła jakaś zwara. Tak czy inaczej - albo do sprawdzenia i odratowania albo będzie do wywalenia :(

Co do rury - lepiej zrobić to porządnie i zestalić ją z ramą, jednocześnie zastanów się czy klasyczny kangur (idący pod zderzakiem) to dobra sprawa dla Ciebie bo zmniejsza kąt natarcia (jeśli nie zamierzasz auta w terenie mocno męczyć to różnicy za bardzo nie odczujesz).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Co gdzie kupić?

Postautor: Chrisu » 19 maja 2016, 10:59

Wrrr, znów mnie wylogowało nim skończyłem pisać :/
Krótko - nie będę płakał o mniejszy kąt natarcia
Kluczyk mnie naprawdę zdziwił - do tej pory auto działaolo na obydwóch :(
Chrisu
 
Posty: 29
Rejestracja: 03 kwie 2016, 06:00

Re: Co gdzie kupić?

Postautor: dzekoo » 20 maja 2016, 20:28

Mój ma wstawiony nieoryginalny tempomat. Domontowane guziki są koło lewarka skrzyni biegów. Niestety nie działa, albo nie wiem jak go uruchomić, ale raczej nie działa.

Coś takiego:
http://www.dometic.pl/product/waeco-con ... nt-ms-be3/

Pozdrawiam
Jacek.
2003, CRDi 2.9 150KM, AT, TOD, Lovells +2HD, 265/70 R16: Nexen WINGUARD SUV + AT Cooper ST/Maxx
Awatar użytkownika
dzekoo
 
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2016, 08:52
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Co gdzie kupić?

Postautor: Chrisu » 29 maja 2016, 20:56

To jak tak to zakładam, że nie działa ;)

Aha, a tak baj de łej. Znacie jakiś zakład w okolicy Wro/Opo/Czewa/Katowice, gdzie można się umówić, założyć takiego kangura z lampami i żeby jeszcze zrobili to dobrze i nie skroili nie wiadomo ile...
Chrisu
 
Posty: 29
Rejestracja: 03 kwie 2016, 06:00


Wróć do TUNING



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron