Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Światła mijania LED

Co i jak zmienić, żeby lepiej sie jeździło ;)

Światła mijania LED

Postautor: kon555 » 28 gru 2016, 16:05

Witam jak sądzicie warto zainwestować w żarówki led typu np. PHILIPS R4
Podobno oferują większą widoczność na drodze, ponoć nie oślepiają innych uczestników ruchu.
Jak sądzicie te droższe (Podobno zastosowane diody z Philips) mają homologacje E8, w tańszym zestawie nic nie wspominają, zastanawia mnie popularność tych zestawów na alledrogo oraz czy jest to bezpieczne dla reflektorów, instalacji elektrycznej oraz ich legalność



Przykładowe aukcje:
http://allegro.pl/zarowka-led-h7-80w-ph ... 01740.html
http://allegro.pl/zestaw-led-cob-h7-72w ... 87567.html
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04

Re: Światła mijania LED

Postautor: nizak102 » 28 gru 2016, 22:01

Witaj
poczytaj o tym w necie. ja czytałem jakis czas temu i z tego co wiem to żadna ledowa żarówka nie jest dopuszczona do uzytku w konwencjonalnych lampach ze starym typem oprawki. norma E8 dotyczy dopuszczenia towaru do uzytku na terenie Czech i dotyczy ona całych reflektorów a nie żarówek także pic na wode i tyle. Polska norma to E20. A norma dopuszczająca do użytku na terenie całej uni europejskiej to norma ECE. Mozesz sie też spotkac z takim oznaczeniem np. ECE20 i oznacza to ze produkt był wyprodukowany i przebadany według normy Polskiej E20 ale też spełnia wymogi całej unii europejskiej.
zainwestuj i kup dobre żarówki np philips albo osram +50% swiatła lub +100% swiatła i bedziesz zadowolony.
Ja miałem ksenony i są ok jak masz nowe niewypalone odbłysniki w soczewkach ale jak masz juz jak wiekszosc terków wypalone to moim zdaniem najlepiej świeca zwykłe markowe drogie żarówki. sam jeżdze na Philipsach i pewnie do ksenonów szybko nie wrócę.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do TUNING



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net