Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

witam i pytanko od razu

Zgłoszenia nowych uzytkowników (proszę o wpisywanie się w nowych wątkach)

witam i pytanko od razu

Postautor: macieku » 22 cze 2014, 18:10

Witam wszystkich nabyłem terracana 2002 jako holownika do kampingu. Silnik znam bo mam kilka lat carnivala w tym "cudnym" motorze 2,9 crdi. Ale pytanie mam inne. w niemieckim dowodzie F1 czyli dmc mam wpisane 2810 a na polskim przeglądzie diagnosta wpisał (skądinąd słusznie) 2590 - bo tyle jest na tabliczce znamionowej. "no oko" się to nie zgadza bo masa własna jest 2108 auto jest 5 osobowe to nie może być dmc 2590 ....... przy pięciu grubasach przekroczymy DMC auta. Zdradzi mi ktoś o co tu chodzi ... a może jest osobna homologacja czy inny diabeł dotyczące DMC auta. Na chwilę obecną mam auto na czerwonych tablicach i wszystko da się jeszcze załatwić legalnie tylko muszę mieć jakiś punkt zaczepienia. A zmierzam do tego że chcę mieć DMC auta jak u niemca 2810.
macieku
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2014, 19:32

Re: witam i pytanko od razu

Postautor: tomekk » 22 cze 2014, 19:48

Witam !

Witaj Macieku (jaki ten świat mały). U mnie w dowodzie też jest DMC 2590 kg i tak został zarejestrowany 6 lat temu przez pierwszego właściciela sprowadzającego go z Niemiec. Nie zwracałem na to uwagi, ale widzę , że trzeba temu się przyjrzeć, tym bardziej, że u mnie MW to 2230 kg.

Pozdrawiam
tomekk
 
Posty: 209
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:50

Re: witam i pytanko od razu

Postautor: macieku » 23 cze 2014, 05:50

Będę dziaś badał sprawę , podjadę do chłopaków z dekry może oni coś mi wysmażą .......... tak żeby diagnosta wpisał w przegląd to co chcę :-)
495 kilo ładowności to troszkę maławo biorąc pod uwagę że sam nacisk na hak jest 115 dopuszczalny. W porównywalnym carnivalu mam 750 kilo ........... wprawdzie on jest 7 osobowy ale terki też były 7 osobowe.
macieku
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2014, 19:32

Re: witam i pytanko od razu

Postautor: tomekk » 23 cze 2014, 07:49

Witam !

Jak będziesz miał okazję to zważ auto. Ja coś kojarzę, jak zawoziłem trochę złomu do skupu, że ważyło bez kierowcy i z malutką ilością paliwa coś koło 2100.

Pozdrawiam
tomekk
 
Posty: 209
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:50


Wróć do NASZE AUTA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net