Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Czarna Bestia :)

Zgłoszenia nowych uzytkowników (proszę o wpisywanie się w nowych wątkach)

Czarna Bestia :)

Postautor: Viking25 » 23 gru 2014, 20:37

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczow :)

Mam na imie Bartek i przypadkowo stalem sie posiadaczem Terracana

a oto Opis auta...

Marka: Hyundai
Model: Terracan
Silnik: 2,9 Crdi
Moc: 163 Ps
Skrzynia biegow: automatyczna 30-40 LE H1071
Przelaczenie napedow: Auto-Low.
Wnetrze: Bezowa jasna skora
Kolor: Czarny

Jako Ciekawostke dodam, autko jest tylko dwu osobowe. Mieszkam w Norwegii i samochodzik
jest zarejestrowany jako tutejszy Varebil czyli auto z kratka zaraz za pierwszym rzedem foteli (reszte siedzen dostalem przy zakupie, nowka w folii)

Autko kupione okazjonalinie, kolega mial je zlomowac ze wzgledu na zbyt duzy koszt naprawy lub wymiany skrzyni biegow. Terrec pewnego razu poprostu powiedzial NIE, NIE JADE WIECEJ :P i stanol na drodze. po ostygnieciu yl w stanie przejechac okolo 8 km. i sytuacja sie powtarzala. Po kupnie od razu wymienilem kplt. Rozrzad, pompe wody, termostat, oleje w skrzyni reduktorze mostach, silniku filtry akumulator plyn chlodniczy itp. po tych zabiegah przejechalem autkiem okolo 200 km... i powtorka z rozrywki... podczas jazdy znowu zaczol slabac i wchodzic tak jakby w tryb NEUTRAL... tak wiec zaczynamy od nowa, tym razem od nowej skrzyni biegow... :) Panowie z Hyundaia powiedzieli poprzedniemu wlascicielowi ze znalezli plyn chlodniczy w skrzyni biegow, nie mam pojecia czy to prawda i czy to jest powod awari, zamowilem juz nowa chlodnice i skrzynie biegow, ale wymiane zaczne po nowym roku, czas pokaze :) cdn...


tak czy siak... dzieki temu wlasnie foum naprawilem podswietlanie pryciskow na konsoli i wlaczanie napedu przedniego- zawieszony slimak na reduktorze :)
Viking25
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2014, 14:37
Lokalizacja: Polska-Pleszew, Norwegia-Hamar

Re: Czarna Bestia :)

Postautor: Rothmans » 23 gru 2014, 21:11

foto foto foto gdzie jest foto sie pytam ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rothmans
 
Posty: 364
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Czarna Bestia :)

Postautor: Viking25 » 23 gru 2014, 21:16

Bedzie bedzie po swietach :) musze go troszke umyc i wosk swierzy nalozyc :P
Viking25
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2014, 14:37
Lokalizacja: Polska-Pleszew, Norwegia-Hamar

Re: Czarna Bestia :)

Postautor: barzuc » 23 gru 2014, 22:37

Witaj :)
Niech się dobrze spisuje na drogach i bezdrożach :)

A co do płynu chłodniczego w skrzyni biegów - to chyba coś nie tak :) Owszem przy automacie jest chłodnica ale oleju i jest to ten sam olej który skrzynię smaruje. Przynajmniej ja nic nie wiem żeby w skrzyni był jakiś inny płyn.
Jak jesteś z Pleszewa to możesz się pokusić o kontakt z TeoMotors w Sadach k. Poznania (nie żebym reklamował czy coś) - ale są podobno jedni z lepszych w tej części kraju - robią tylko i wyłącznie skrzynie automatyczne, kolejki mają zwykle na kilka tygodni. Sam u nich zrobiłem pierwszy serwis (dokładnie wymianę oleju i czyszczenie filtra zamiast wymiany na nowy co dla nich byłoby bardziej opłacalne :) ) skrzyni takiej samej jak u Ciebie :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Czarna Bestia :)

Postautor: Tomeczek » 24 gru 2014, 07:09

Witaj w teamie Terracanowcow, autko kupiłeś uszkodzone ale jak przywrócisz mu siły witalne to docenisz jego walory. Powodzenia
Terracan, 2.9 163 kM, rok prod. 2006, automat, amory: przód: BILSTEIN B6, tył: OLD MAN EMU, kolor: czarny
Tomeczek
 
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2013, 05:27

Re: Czarna Bestia :)

Postautor: Viking25 » 25 gru 2014, 19:42

A nie jest przypadkiem tak ze olej ze skrzyni jest chlodzony poprzez obieg od spodu przez zwykla chlodnice do chlodnicy oleju i spowrotem do skrzyni? Ja jak wymienialem rozrzad to wyciagalem chlodnice dla uzyskania lepszego miejsca i na spodzie chlodnicy sa dwie miedziane rurki ktore juz byly zaslepione moim zdaniem to wlasnie wejscie od skrzyni i przejscie do chlodnicy oleju. Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle, ale chyba dlatego tez chlodnia jest inna dla automatu i manuala...
Viking25
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2014, 14:37
Lokalizacja: Polska-Pleszew, Norwegia-Hamar


Wróć do NASZE AUTA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net