Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Chcę kupić terracana

Zgłoszenia nowych uzytkowników (proszę o wpisywanie się w nowych wątkach)

Chcę kupić terracana

Postautor: rybak76 » 07 gru 2010, 20:18

Witam posiadaczy wszystkich terracan'a .Nosze się z zamiarem zakupu takiego auta . Auto ma spełniać funkcje samochodu rodzinnego , czasami pociągnąć przyczepe 2-2.5 tony max oraz przejechać po lekkim terenie typ drogi polne,las,groble na stawach.Interesuje mnie auto z 2003-2004r przebieg do 200tys skrzynia manualna.
Mam pytanie ;na co zwrocić uwage przy zakupie tego auta i ewentualie jakich wkładów własnych nalezy się spodziewac po zakupie .pozdrawiam
rybak76

Re: Chcę kupić terracana

Postautor: mdeja » 08 gru 2010, 08:55

Sprawdzić stan sprzęgła, układu paliwowego - wtrysków zwłaszcza, szczelnosć intercoolera (trzeba zdjąć osłonę plastikową silnika tą dużą i patrzeć gdzie na intercoolerze są miejsca zaczernione sadzą. Tam gdzie są - poszukać szczelin.

Sprawdzić poprawność działania napędu 4x4.
Odpalić auto i patrzyć jak się rozgrzewa - czy silnik równo pracuje w trakcie rozgrzewania - na wolnych obrotach. Jeśli faluje - jakie duże jest falowanie i czy wtedy silnik dymi na niebiesko.
Tak w ogóle sprawdzić czy silnik dymi - na biało , na niebiesko, na czarno.
W ogóle sprawdzić dobrze auto przy zakupie.
Awatar użytkownika
mdeja

Postautor: wojtasss29 » 08 gru 2010, 11:02

A najlepiej jak już to sprawdzisz co pisze kolega Mdeja to przejedz się na komputer bo tak jeszcze można sprawdzić ukryte niespodzianki.A szczególnie kontrole wtrysków ,pompe wtryskową,czujniki,przepływke,sonde-itd...A i jeszcze jedno zwróć uwage czy były wymieniane-czy wogóle były terminowo-oleje-w skrzyni,reduktorze w mostach.
A jeżeli chodzi o wkłady jakie poniesiesz po zakupie to wszystko zależy jakiego i z jakim przebiegiem i po ilu właścicielach będzie.
Utrzymanie :shock: Samochód jest jak druga żona :lol: trzeba mieć kieszeń i ciągle inwestować.Pozrdawiam.
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29

Postautor: świadziu » 08 gru 2010, 18:30

Witam,
parę miesięcy temu też miałem podobne pytania :)
Przeczytaj poniższy wątek a myślę że dużo Ci pomoże:
http://terracan.pl.pl/viewtopic.php?f=10&t=288
www.grzegorzswiadek.pl - wędkarstwo i grzyby
świadziu

Postautor: mdeja » 08 gru 2010, 21:02

Dziś widziałem takie dość ciekawe ogłoszenie
http://otomoto.pl/hyundai-terracan-C15037520.html
Awatar użytkownika
mdeja

Postautor: wojtasss29 » 08 gru 2010, 23:10

Jak za taką kase to jeszcze do przyjęcia.Sądząc po wyglądzie skóry to troche wyeskpleatowana.Szkoda że brakuje mu podgrzewanych foteli-jadnak to skóra a w zime przy -20 st.tyłek troche chłodzi,brak tempomatu-co przydaje się na trasie,sterowania radia-cd z kierownicy też brakuje a się przydaje no i te wtryski ;)już były wymieniane.
Awatar użytkownika
wojtasss29

Postautor: irek » 08 gru 2010, 23:16

Za taka kaze poszedl mój z 240 kkm
- Sterowania radiem nie znajdziesz w terku. No chyba że w takim nietypowym jak Twój ;)
- Tempomaty pojawiły sie w standardzie lepszych wersji w II generacji
- Podgrzewania foteli nie bedzie bo to francuz (da się dołozyć)

A co z wtryskami?
Awatar użytkownika
irek

Postautor: wojtasss29 » 08 gru 2010, 23:36

Jeżeli były już wymieniane to z jakiego powodu i w jakim stanie jest pompa wtryskowa bo czasami jedno za drugim ciągnie i wtedy idzie po kieszeni :o
Awatar użytkownika
wojtasss29

Postautor: rybak76 » 11 gru 2010, 08:45

Wielkie dzięki za wszystkie porady w postach do tematu zakupu terrakan'a . widze ze temat nie jest prosty z uwagi na to ze aut tych jest mało i niema z czego wybrać a jeżeli już to trzeba dokładnie sprawdziać w serwisie ale nie kazdy sie zna .Jestem po trzech próbach , trzech róznych egzemplazy Jeden był bity drugi,,nie lezał mi w rękach'', trzeci troche za drogi ale ładny szukam dalej .Rozwazam wyjazd do Niemiec .
Mam jeszcze jedno pytanko do znawców tematu Terrakan'a Czy montowany farycznie hak do przyczepy jest na tyle solidny żeby zaczepić na nim 2,5tony z ładunkiem, oczywicie przyczepa z hamulcem najazdowym , czy ewentualnie trzeba robić przeróbke
Jeszcze raz podziekowania za porady
Pozdrawiam włascicieli Terracan;a ----Rybak76
rybak76

Postautor: irek » 11 gru 2010, 11:32

viewtopic.php?f=10&t=25

irek pisze:za http://www.forumsamochodowe.pl/viewtopic.php?t=6350

W terenówkach najważniejsze są rama, zawieszenie, napędy i silnik. Buda ma mniejsze znaczenie.

1. Sprawdź jak samochód odpala na zimno, jaki dymek idzie z rury wydechowej i ile go jest. Po kilku sekundach dymienia ma nie być.

2. Połóż się pod samochodem i sprawdź luzy na wałach napędowych. Góra-dół, oraz wokół osi obotu. Luzów brak - ok, maleńkie - też dobrze.

3. Jeśli jest możliwość ustawienia skrzyni w położeniu N - neutralna, to zrób to i wrzucaj, sprawdź po kolei wszystkie biegi od 1 do 5. Nie bój się, samochód będzie stał w miejscu. Skrzynia ma być cicha. W przypadku Land Rovera może być na 5 biegu słyszalny świst - ale niewielki.

4. Zobacz czy podczaj jazdy na obciążeniu (ruszanie albo jazda pod górę) nie kopci z rury.

5. Podczas ruszania słuchaj uważnie, nie powinno być żadnych stuków i puków.

6. Podczas jazdy sprawdź czy samochód jedzie prosto, czy podczas hamowania nie ściąga go na boki, czy układ kierowniczy pracuje sprawnie i autko nie myszkuje.

7. Podnieś samochód na podnośniku, poruszaj kołami prawo-lewo, góra-dół, nie powinno stukać, czyli łożyska ok.

8. Sprawdź ramę czy nie ma skrzywień, śladów spawania. Rdza zewnętrzna na ramie to norma, ale dziury są niedopuszczalne. Ostukaj ramę młotkiem, nie bój się, jak jest dobra nic jej nie będzie. A ma być dobra!

9. Silnik jak jest ciepły powinien trzymać temperaturę. Standardowo lekko poniżej połowy skali.

10. Obejrzyj budę. Zadrapania to pryszcz. Małe bąble pod lakierem również. Pordzewiała podłoga w bagażniku, nadkola zewnętrzne albo wewnętrzne (podnieś dywaniki kierowcy i pasażera) to też nie problem ale powód żeby zbić z ceny.

11. Przejedź się po przynajmniej szutrowej drodze, sprawdź jak pracuje zawieszenie, czy nie ma stuków i dobrze wybiera nierówności. Włącz przedni napęd (jeśli nie jest automatyczny).

12. Na trawie bądź błotku włącz blokadę i sprawdź czy podczas ostrzejszego ruszania na pełnym skręcie auto zostawia dwa ślady.

13. Mosty mają pracować cicho, nie mogą szumieć i wyć.

14. Odkręć korki spustowe mostów i zobacz jaki jest olej w środku - czysty to ok, maź błotna - niedobrze. Tylko nie wylej całego oleju!

15. Zobacz w jakim stanie są kule na przednim moście (przy kołach od strony mostu) - lśniące i nasmarowane - ok, suche i z wżerami - niedobrze.

16. Sprawdź olej w silniku.

i jeszcze jedna uwaga z mojej strony.
Ponieważ Terracan którym jestescie zainteresowani mogł byc żadko uzywany w terenie, po przełaczeniu w tryb LOW może nie załapać. Trzeba wówczas wyłaczyć stacyjke i jeszcze raz sprobować.
No i oczywiscie potem uzywac czasami reduktora ... ;)
Awatar użytkownika
irek

Wróć do NASZE AUTA