Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Przejechałem na mieszance z olejem 2t-25tys.km

Przejechałem na mieszance z olejem 2t-25tys.km

Postautor: saltver » 15 sty 2016, 20:58

Witam chciałem się podzielić spostrzeżeniami po dodawaniu olej do paliwa.Zawsze dodaje 100ml oleju LM lub RAVENOL SCOOTER 2-TAKT na 20l paliwa na dzisiejszy dzień same plusy przejechałem ok 25tyskm. Wcześniej miałem problemy z wtryskami ponoć przelewał jeden, terrek kilkukrotnie wchodził w tryb awaryjny.Problem przestał istnieć nic nie robiłem przy wtryskach ta sama stacja Orlen. Cichsza kultura pracy ,silnik pracuje równiutko zimny jak i ciepły,pali od szczału był z tym problem kiedyś,przy gaszeniu silnika troszke chwiało budą bo nie mam dwumasy po laniu oleju problem znika i tu ciekawostka po tym wiem czy żona wlała olej do baku przy tankowaniu czy butelka leży w bagażniku. :lol: .Spalanie mniejsze ok 0,8-1litra nie przesadzam.Po przejechaniu ok.10tyskm na tej mieszance dopiero mogłem stwierdzać plusy oleju.Polecam wszystkim dolewanie oleju do paliwa na pewno nie zaszkodzi a przy dzisiejszej cenie 3.81zł tylko lać i jeździć :D .
Pozdrawiam wszystkich Saltver.
saltver
 
Posty: 61
Rejestracja: 28 lip 2014, 17:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Przejechałem na mieszance z olejem 2t-25tys.km

Postautor: wooldi » 21 sty 2016, 23:34

Witaj

Mam podobne obserwacje. Zrobiłem swoim Terkiem do dzisiaj ok 90k (230k na liczniku, 2.9 CRDI, 110kW). Po zastosowaniu opisanej już na forum procedury kilkukrotnego zalewania 1l oleju do dwusuwów na pełen bak i wypaleniu go na trasie silnik pracuje równo, chyba ciszej, zapala od 1 razu i rzeczywiście mniej trzęsie budą przy wyłączaniu (nie mam dwumasy). Ja zalewałem olej ze Statoila.

pozdrawiam

Wooldi
Terek 2003, 2.9 CRDI, trójpozycyjny przełącznik, manual, opony A/T, lift 2".
wooldi
 
Posty: 169
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do EKSPLOATACJA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net