Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

płyn chłodniczy - podniesiony stan w zbiorniku wyrównawczym

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

płyn chłodniczy - podniesiony stan w zbiorniku wyrównawczym

Postautor: chdnisxa » 21 cze 2016, 11:15

Cześć,
terracan 2.9CRDi 2003
Mama taki problem, wczoraj zmieniałem w terku rozrząd i przy okazji pompę wody.
Po wyjezdzie z serwisu wszystko bylo okej. 25 km dalej juz nie. Auto stracilo moc, skrzynia automat przestała reagować - bo pedał gazu przestal dzialać, auto weszlo w tryb IMO awarynjy, choc kontrrolki nic nie sugerowaly. Fajnie o tyle, ze chlopaki z warsztatu, wyjechali do mnie autem i terka na szybko przeserwisowali, okazalo sie, ze termostat a wczesniej ze nie odpowietrzyli wg nich do konca silnika i to bylo przyczyna.

Po wykreceniu termostatu auto odjechalo, jednak plyn chlodniczy w zbiorniczku wyrownawczym (czy jak on tam sie zwie - ten ktory jest po prawej stronie maski stojac frontem do auta :P) po ok 30km podniósł się pod korek ...

Dla mnie niepokojacy objaw. Co moze byc przyczyna? Serwisanci maja dzis szukac przyczyny, ale jesli ktos mial podobne doswiadczenia chcialbym wiedziec gdzie szukac problemu :)

z gory dzieki,
Marek.
chdnisxa
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 cze 2016, 21:21

Re: płyn chłodniczy - podniesiony stan w zbiorniku wyrównawc

Postautor: jacekmad » 21 cze 2016, 12:02

wydaje mi się, że kolega Nizak bardzo dobrze opisał problem związany z wymiana pompy wody
viewtopic.php?f=4&t=2602&p=11147&sid=3c7cf33a9b58f355d4f86a57163836d7#p11147

ale mam nadzieję, że to tylko kwestia termostatu...
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus

Re: płyn chłodniczy - podniesiony stan w zbiorniku wyrównawc

Postautor: chdnisxa » 21 cze 2016, 12:10

kolego, bardzo dziekuje, trafilem tez na taki temat "rosnacy płyn w zbiorniczku wyrównawczym" ale nic z niego nie wyciagnalem kluczowego. Zaczynam zaglebiac sie w temat zalaczony powyzej. Przekazalem info do warsztatu. Z tego co mowia, z uszczelką uwazali, ale byc moze warto na to zwrocic uwage ponownie. Jednak wczoraj silnik byl zapowietrzony wg ich opinii po tym jak do mnie dotarli.
chdnisxa
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 cze 2016, 21:21

Re: płyn chłodniczy - podniesiony stan w zbiorniku wyrównawc

Postautor: chdnisxa » 30 cze 2016, 22:16

temat zamykam, powodem byla uszczelka pod glowica i byc moze posrednio wtryski.
pozdr.
chdnisxa
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 cze 2016, 21:21


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron