Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Jak sprawdzić LSD?

Jak sprawdzić LSD?

Postautor: sify86 » 23 paź 2016, 17:11

Witam. Nie jestem pewien co do działania mojej blokady. Kiedy się załącza? Przy jakich prędkościach? Dziś próbowałem podjechać pod stromy nasyp pod kątem (jakieś 45 stopni), kręciło tylko prawe przednie i tylne lewe. Czy to za wiele dla LSD?
Terracan 2.9 CRDI automat
Awatar użytkownika
sify86
 
Posty: 60
Rejestracja: 21 maja 2015, 08:15
Lokalizacja: Helsingborg

Re: Jak sprawdzić LSD?

Postautor: jacekmad » 23 paź 2016, 19:14

LSD w terracanie spina bardzo słabo. Wystarczy, ze jedno z tylnych kół będzie miało praktycznie zerowa przeczepnosc i juz LSD nie przeniesie momentu na drugie kolo. LSD najlepiej sprawdzić na podnośniki, dwa tylne koła w górze, luz, i kręcąc jednym kołem drugie musi się kręcić w tym samym kierunku. Olej w tylnym moście należy zmieniać dość często ja zmieniam co 20tkm, ale przy ostrej jeździe w terenie warto nawet czesciej. Gdzieś na forum jest temat jaki olej najlepiej wlewać.
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus

Re: Jak sprawdzić LSD?

Postautor: sify86 » 23 paź 2016, 19:18

Dzięki, jutro dupkę podniosę i sprawdzę. Olej zmieniałem po zakupie auta, od razu, bo jakimś syfem był zalany, po 5 tyś km jeszcze raz, i po następnych 15 tys. jeszcze raz, dlatego obawiam się o LSD czy poprzedni właściciele nie "zaoszczędzili" na oleju.
Terracan 2.9 CRDI automat
Awatar użytkownika
sify86
 
Posty: 60
Rejestracja: 21 maja 2015, 08:15
Lokalizacja: Helsingborg


Wróć do EKSPLOATACJA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron