Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

wolno schodzi z obrotów

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

wolno schodzi z obrotów

Postautor: Marius » 24 sty 2017, 09:48

Witam wszystkich użytkowników Terracana, jeżdżę tym autem już prawie 4 lata i od kupna wolno schodzi mi z obrotów po zwolnieniu gazu, dość uciążliwe i denerwujące zwłaszcza przy zmianie biegów. Nigdy nie testowałem innego terracana więc nie potrafię ocenić czy "ten typ tak ma" czy może coś nie działa tak jak powinno. Silnik 2,9crdi - 150km- manualna skrzynia. Ciekaw jestem opinii użytkowników. Pozdrawiam serdecznie
Mariusz
Terracan 2,9 , 110 kW, 2002
Marius
 
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:02
Lokalizacja: Giżycko

Re: wolno schodzi z obrotów

Postautor: barzuc » 24 sty 2017, 10:12

Może naiwne pytanie - a pedał gazu chodzi lekko i płynnie? Może DBW (Drive by wire) szwankuje... czujnik przy pedale + sterowanie przepustnicą (może nie odbija, wolno wraca itp).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: wolno schodzi z obrotów

Postautor: Marius » 24 sty 2017, 10:31

dzięki za odpowiedź, nie wiem , nie wyjmowałem przepustnicy, nigdy się tym nie zajmowałem. Było wiele innych spraw, które mogą tylko potwierdzić że ten samochód ma swoje bolączki (opisane przez wielu na forum) które dotkną każdego, oczywiście prędzej lub później. Kwestia wolnego schodzenia z obrotów zeszła na drugi a może nawet piąty plan. Z tym daje się jeździć, a w trybie awaryjnym już niestety gorzej. Myślałem, że może są w tym silniku jakieś klapy tłumiące na kolektorze, ale nie znajduję na schematach. Ciekaw jestem opinii innych bo gdy zrobi się cieplej chcę się do tego (i nie tylko do tego :) ) dobrać,

Mariusz
Terracan 2,9 , 110 kW, 2002
Marius
 
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:02
Lokalizacja: Giżycko

Re: wolno schodzi z obrotów

Postautor: Marius » 24 sty 2017, 10:33

jeszcze jedno - pedał gazu chodzi lekutko, na obroty wchodzi płynnie , tylko że z nich wolno schodzi

Mariusz
Terracan 2,9 , 110 kW, 2002
Marius
 
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:02
Lokalizacja: Giżycko

Re: wolno schodzi z obrotów

Postautor: Tomi222 » 24 sty 2017, 10:49

Witam.
Wg mnie objawy wskazują na czujnik przy pedale sprzęgła. O ile taki wystepuje w terku bo ja mam automat to do końca nie wiem jak w ręcznej skrzyni. Natomiast miałem coś takiego w busie że przy zmainie biegów na wyższy cały czas obroty powoli schodziły i zmiana biegów odbywała sie "po sprzęgle" czyli po wrzuceniu biegu i puszczeniu pedału sprzegła silnik spowalniany był przez skrzynie biegów a nie naturalnie . Jesli taki czujnik jest (a wg mnie raczej tak ) to wymiana jest prosta. Zawsze można podpiąć to kompa i sobie potwierdzić.
Pozdrawiam
Tomasz

Terracan 150 KM, automat, TOD, 2002r.
Tomi222
 
Posty: 13
Rejestracja: 09 mar 2016, 12:29
Lokalizacja: Poznań


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net