Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Przedni napęd

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Przedni napęd

Postautor: kon555 » 24 lut 2017, 00:50

Mam problem otóż przedni napęd działa załącza się i jeździ, mam tylko problem przy skręcaniu, nie wiem czym to jest spowodowane w zimę jeździłem nie zauważyłem takiego problemu. otóż po zatrzymaniu się i próbie ruszenia przy skręconych kołach coś się blokuje, nie chcąc uszkodzić napędu prostuje koła i jadę, próbując ruszyć bez gazu auto zaczyna się trząść nie ruszając do przodu, przełączając napęd na 2H/wyprostowaniu kół wraca do normy, nie wiem czy może za mocno skręcając (do oporu) blokuję się coś, przy normalnej jeździe nie zauważyłem problemu ale nie skręca się tak jak przy manewrowaniu na parkingu, leśnej wąskiej drodze.
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04

Re: Przedni napęd

Postautor: barzuc » 24 lut 2017, 08:28

Przy skrecie do oporu mogą koła trzeć o stabilizatory - zobacz czy masz wyslizgane jesli tak - zainteresuj się ogranicznikami skrętu czy nie są zlamane lub zgięte.

A czy problem występuje po przełączeniu na 4H/4L i ponwwnym przełączeniu na 2H? (czazsem warto sprawdzić przełączenie przy zatrzymanym aucie i po zmianie ustawienia - lekko cofnąć)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Przedni napęd

Postautor: jacekmad » 24 lut 2017, 16:22

na 4h nie można jeżdzić po przyczepnym podłożu !!!
Terracan z 3-pozycyjnym reduktorem nie ma miedzyosiowego mechanizmu różnicowego (tak jak np. patrol) !!!

W zime nie było problemów bo pewnie było ślisko.
Można zamordować reduktor w krótkim czasie jezdząc na 4h po czarnym asfalcie!!!
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net