Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: Grzegcan » 19 lis 2016, 14:54

Witam koledzy potrzebuję pomocy rzecz ma sie następująco mam Terka 2.9 z tym reduktorem tryb auto i 4L przy skręcie powstają takie naprężenia na przodzie że wali jak cholera aż przesuwa przód myślałem że to reduktor rozkręciłem ale jest ok sprawdziłem siłownik przy okazji wymieniłem sterownik napędu bo po zalaniu padł złożyłem wszystko do kupy jazda próbna i znów wali przy skręcie podpowiedzcie co to, przedni dyfer tez rozkręciłem i jest ok co za licho . Miał ktoś może taki przypadek .

Pozdrawiam
Grzegcan
 
Posty: 34
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:00

Re: Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: tomekk » 19 lis 2016, 15:16

Witam !

...a nie obciera Ci koło, lub element zawieszenia o ramę, lub coś podobnego ? Przychodzi mi jeszce do głowy mechanizm różnicowy w przednim moście, ale jeżeli rozbierałeś go to pewnie nie.
tomekk
 
Posty: 209
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:50

Re: Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: Grzegcan » 19 lis 2016, 15:21

Nie nie obciera .
Naprężenia są specyficzne coś blokuje przy skręcie a jak odpuszcza to aż cały przód przestawia . Powiem ci że już sam zgłupiałem może coś jest między dyfrem a kołem nie wiem może coś na wieloklinie półosi , nie mam bladego pojęcia co za cholera
Grzegcan
 
Posty: 34
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:00

Re: Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: barzuc » 19 lis 2016, 15:35

TOD określa uślizg kół (i na tej podstawie przenosi część mocy na przód) na podstawie danych z czujników ABS-u - zobacz może czy wszystkie działają jak potrzeba. Sprawdź może elektrykę (bo podział mocy sterowany jest napięciem, może coś się gdzieś zwiera).

W moim też czasem tak było (miałem A/T + TOD), jednak dużo delikatniej i przede wszystkim sporadycznie. Problemu nie znalazłem, działo się to zwykle jak za długo z 4L nie korzystałem, wystarczyło go przegonić (bez przesady z prędkością) po szutrze albo błotnistej drodze na 4L i był spokój). Dodatkowo miałem skrzywiony ogranicznik skrętu i koło przy max. skręcie tarło o stabilizator (identyczne objawy jak opisujesz) - po odpuszczeniu nieco (w sumie dość sporo bo tak z 1/4 - 1/2 obrotu kierownicy) - problem znikał (tarcie o stabilizator).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: robert38 » 19 lis 2016, 15:44

Te naprężenia/blokowanie przodu masz w obu trybach Auto i Low?
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: Grzegcan » 20 lis 2016, 15:21

Tylko w auto trzybie
Grzegcan
 
Posty: 34
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:00

Re: Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: Grzegcan » 20 lis 2016, 15:23

Ale spróbuje go przegonić na 4L tak jak Barzuc podpowiada bo faktycznie napęd sporadycznie zapinam ostatnio
Grzegcan
 
Posty: 34
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:00

Re: Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: robert38 » 20 lis 2016, 18:21

Przed zalaniem i wymianą sterownika też tak miałeś?
To wygląda tak jakby na elektromagnes w reduktorze, który jest odpowiedzialny za dołączanie przodu w różnych proporcjach podawane było na stałe 12V.

Przy sterowniku TOD są dwie wtyczki, mała i duża. W tej małej jest żółty przewód oznaczony numerem 3. Sprawdź miernikiem na nim napięcie.
Jeśli po odpaleniu auta lub wolnej jeździe będzie tam w granicach 12V to ja bym szukał przyczyn w elektryce/elektronice.

http://www.fmix.pl/zdjecie/5053394/wtyczka-tod

http://www.fmix.pl/zdjecie/5053393/wtyczka-2-tod
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: Grzegcan » 20 lis 2016, 21:13

Dzięki sprawdzę i dam znać
Grzegcan
 
Posty: 34
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:00

Re: Blokuje przód tak że masakra -pomocy

Postautor: Grzegcan » 29 mar 2017, 09:58

Witam Kolegów
Cały czas mam problem z tym p.. reduktorem cały czas go blokuje przy skręcie . wymieniłem sterownik napięcia wymieniłem siłownik w reduktorze i dupa na suchej nawierzchni wali przy skręcie że masakra , nerw mnie już bierze ile razy można to rozkręcać ma ktoś pomysł jeszcze co to ? dodam że łożyska kuł też wymieniłem więc odległość na czujniku ABS też jest ok , co za cholera głupi jestem .

Pozdrawiam
Grzegcan
 
Posty: 34
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:00


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net