Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Luz na tylnych kołach

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Luz na tylnych kołach

Postautor: tommilan » 02 kwie 2017, 21:38

Cześć. Jestem tu nowy i witam wszystkich serdecznie :D . Od miesiąca jestem posiadaczem terracana 2,9 crdi manual z 2003 roku. Obecnie próbuję powyganiać zaniedbania poprzednich właścicieli i miedzy innymi mam problem na który zwrócił mi uwagę mechanik. Na tylnych kołach jest spory luz wzdłużny.(wzdłuż osi) Zasugerował że to pewnie łożyska ale po obejrzeniu schematu budowy napędu tylnych kół nie był już taki pewien czy to nie jest jakiś luz na półosiach które wchodzą w most. Czy ktoś się może spotkał z takim problemem ? Czy można ten luz jakoś skasować ? Mechanik też nie bardzo wiedział jak te łożyska ewentualnie wymienić, jak się do nich dostać ? Już nie mówiąc że InterCarsie wogóle takich łożysk nie mają. Jest coś na allegro nie zbyt znanego producenta. Czy wymieniał ktoś może ? Czy są potrzebne jakieś specjalistyczne narzędzia ? np sciągacze czy coś innego.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc :)
tommilan
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:45
Lokalizacja: RUMIA

Re: Luz na tylnych kołach

Postautor: tommilan » 09 kwie 2017, 20:42

Nikt nic nie pomoże ??? Byłem u kilku mechaników, jedni nie bardzo wiedzą a inni mówią że ten typ tak ma. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć zwłaszcza że jedno koło ma mniejszy ten luz niż drugie... :(
tommilan
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:45
Lokalizacja: RUMIA

Re: Luz na tylnych kołach

Postautor: piciu_pc » 10 kwie 2017, 13:04

A półoś w moście też lata czy tylko koło ?
Awatar użytkownika
piciu_pc
 
Posty: 142
Rejestracja: 13 cze 2011, 08:58
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Luz na tylnych kołach

Postautor: tommilan » 10 kwie 2017, 20:08

Siemanko, Dzięki za odzew :D Dobre pytanie czy luz jest na półosiach - chyba tak tzn w/g jednego ze spotkanych mi mechaników powiedział, że te półosie są jakoś zablokowane w moście, coś wspominał o jakiś łożyskach pływających, nie wiem o co chodzi, Może potrzebna jest wiedza kogoś kto zna się na tylnych mostach - ja niestety do nich nie należę ;) ale szukam rozwiązania bo twierdzenie "że ten typ tak ma " mnie nie przekonuje, a do ustawienia zbieżności, którą też muszę zrobić wymagane jest wykasowanie wszystkich luzów w układzie kół.
tommilan
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:45
Lokalizacja: RUMIA

Re: Luz na tylnych kołach

Postautor: barzuc » 12 kwie 2017, 14:00

Ten typ zdecydowanie tak nie ma. Dobrze, że takie argumenty do Ciebie nie trafiają. Co do samego mostu zobacz w isntrukcji serisowej na głównej stronie. Jest w miare dokładnie rozryzowane i opisane wszystko.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Luz na tylnych kołach

Postautor: tommilan » 14 kwie 2017, 08:34

Dzięki za odpowiedz. :) Myślisz że udać sie do kogoś kto zajmuje się tylnymi mostami ? Widzę że tacy zwykli mechanicy to nie bardzo się znają, albo nie chcą się znać.
tommilan
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:45
Lokalizacja: RUMIA

Re: Luz na tylnych kołach

Postautor: Kardynal » 17 kwie 2017, 21:49

widzę że masz mechanika do aut osobowych niestety większa część takich mechaników nie jest w stanie zrozumieć pojąć naszych furek poklikaj może znajdziesz kogoś z twoich rejonów i ci pomoże
ja osobiście robiłem jako mechanik i trafił mi się Terracan i sam sobie kupiłem kolega Mysza mnie zaraził :D
luzy mogą być rożne tylko trzeba je dobrze określić a nie strzelać i wymieniać z dobrej na nowe pozdrawiam
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Luz na tylnych kołach

Postautor: tommilan » 29 cze 2017, 15:38

Witam. Temat rozwiązany. Uszkodzone było łożysko kola do tego stopnia że rozsypało się przy demontażu i koronka abs-u tarła o czujnik abs-u. A ja się zastanawiałem czemu ABS już się włącza przy stosunkowo lekkim hamowaniu ;) Druga strona też ma luz ale nie duży natomiast i tak trzeba już robić. Ps gdyby ktoś chciał wymienić się takie łożysko no w garażu to bez prasy nie ma szans.
tommilan
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:45
Lokalizacja: RUMIA


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net