Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Wtryski przelewają

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Wtryski przelewają

Postautor: barzuc » 09 sie 2017, 11:15

Gratulacje :)
Z własnego doświadczenia - nic nie daje większej satysfakcji (w zakresie oczywiście motoryzacji) jak naprawienie czegoś co ogólnie jest zwykle przedstawiane przez fachowców jako niezwykle skomplikowane a przez to kosztowne :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Wtryski przelewają

Postautor: wooldi » 09 sie 2017, 11:39

To prawda :D. Ale nie ma róży bez kolców. Cały czas testuję i mam wrażenie, że trochę bardziej trzęsie silnikiem. Zmieniałem zaworki w parach a potem odpalałem silnik. Mam podejrzenie, że z ostatnim wtryskiem (4 cyinder) jest coś nie tak i to być może z wtyczką - po odpaleniu silnik miał za niskie obroty a po ruszeniu wtyczki poprawiły się.
Nie mam żadnych błędów w HiScanie - dzisiaj zrobię test przelewowy - zrobiłem przyrząd ale żeby nie naruszać praw autorskich Mariusza zamieniłem styropian na karton :D.
Moje stare zaworki były już tak zużyte, że gdy puszczałem pedał gazu, to miałem wrażenie, jakbym lekko nacisnął hamulec - tak mało paliwa podawały. Podejrzewam, że zmiana charakterystyki wtrysków jest ogromna i może silnik potrzebuje chwilę na dostosowanie się?
Czy po Twojej wymianie silnik chodził od razu idealnie czy poprawiła się jego praca po większym przebiegu?
Terek 2003, 2.9 CRDI, trójpozycyjny przełącznik, manual, opony A/T, lift 2".
wooldi
 
Posty: 169
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wtryski przelewają

Postautor: barzuc » 10 sie 2017, 13:09

U mnie - poprawa od razu. Po wymianie silnik z miejsca po odpaleniu pracował bardziej "kulturalnie", mniej się trząsł... zdaje się, że to opisywałem, ale o ile przed regeneracją postawienie szklanki wody na silniku spowodowałoby że 1/3 by się wylała to po regeneracji - owszem drgałaby ale raczej niewiele (o ile w ogóle) by tej wody opuściło szklankę.
Tyle, że ja "przy okazji" zmieniałem też wiązkę wtrysków i przewody powrotne na nowe.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Wtryski przelewają

Postautor: radekz » 22 kwie 2018, 21:19

Też walczę z wrtyskami (trzęsie silnikiem na wolnych obrotach). Pierwszy od przodu na przelewie o.k. 2-gi i 3-ci sporo więcej-5 ml po 15-tu sekundach, a 4-ty 20 ml.(takie miałem strzykawki) wydaje mi się dużo.
Kupiłem za 120 zaworek zamiennik pewnie chińczyk. I niestety na tym zaworku wtrysk nie podaje paliwa. Założyłem ponownie stary i działa. Czytałem na innych forach, że z zamiennikami to loteria, a można nawet kupić podróbkę chińską Delphi w oryginalnym opakowaniu.
Czy mieliście podobne doświadczenia?
ON 10,5 L
Awatar użytkownika
radekz
 
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2015, 16:40

Re: Wtryski przelewają

Postautor: radekz » 23 kwie 2018, 15:48

Panowie, a jakie zaworki lub dysze braliście? Zamiennik czy oryginał.
ON 10,5 L
Awatar użytkownika
radekz
 
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2015, 16:40

Re: Wtryski przelewają

Postautor: Kardynal » 27 kwie 2018, 07:45

Jeżeli grywasz na totka to tak samo jak z chińczykiem. Raczej wątpie byś dobrze trafił. Jak oe u nas. Aż tak dużo nie wytrzymóją to ile ma wytrzymać podrubka tańsza. Ja takie sprawy. Tylko orginał bo tu sie nie oszczędza
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Wtryski przelewają

Postautor: barzuc » 30 kwie 2018, 14:49

Ja u siebie wstawiałem zamienniki made in EU (zdaje się włoskie ale nie pamiętam). Ceny już nie pamiętam, coś w okolicach 100-130zł / szt (za zaworek).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Wtryski przelewają

Postautor: radekz » 16 maja 2018, 07:20

Zregenerowałem wtryskiwacze - ASO Delphi - z nadaniem kodów. Od razu praca silnika się uspokoiła, o niebo lepiej.
Trzeba jeszcze "poinformować" komputer, że są nowe wtryski. Ciekawe czy będzie zauważalna różnica po wprowadzeniu kodów? Poinformuję.
ON 10,5 L
Awatar użytkownika
radekz
 
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2015, 16:40

Re: Wtryski przelewają

Postautor: HYPNOS » 17 maja 2018, 08:22

Tak dla spokoju ducha, napisze . Wpisuj pod stary kod z wtrysku ,nowy kod. U mnie przy wpisywaniu na kompie widniały tylko
1.nr do kodowania wtrysku
2.nr do kodowania wtrysku
3.nr do kodowania wtrysku
4.nr do kodowania wtrysku
czy jak zapłon czy po cylindrze ? dlatego kasowałem ten co był opisany kod na wtrysku w którym nadano nowy kod.
Przepisałem też nie zmieniane. Odłączyłem kompa i podłączyłem jeszcze raz aby spr czy zapamiętał.
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: Wtryski przelewają

Postautor: mkzibi » 04 cze 2018, 06:32

Jestem nowym użytkownikiem Tarracana. Auto mi się podoba ale jak czytam o tych problemach z wtryskami i pompą to boję się gdzieś dalej wyjeżdżać. Czytając wszystkie posty najpierw zacząłem się zastanawiać jak rozwiązać taki problem ale teraz zaczynam iść w kierunku jak zapobiegać takim problemom.

Czy to jest tak ze jako użytkownik nie mam innego wyjście i mnie to spotka tzn. opiłki we wtrysku i padnięte wtryski czy mogę temu zapobiec.

Prosze o podpowiedx:
1. Jak użytkować pojazd aby temu zapobiegać. Poniżej moje propozycje:
- lać dobre paliwo - stwierdzenie ogólne. Pewnie ze można na Orlenie i BP tylko a nie jakiś olej opałowy ale czy to wystarczy?
- wymieniać często filtr paliwa - to już jakiś konkret
- co jeszcze?
2. Jak zdiagnozować wtryski aby nie czekać do czasu aż już kompletnie padną i zrobią szkody w silniku.
- za pomocą złącza ODB2 i programu diagnostycznego - czy nie ma błędów
- za pomocą oględzin ? gdzie i co sprawdzać?
- Jakie są objawy ale nie już jak silnik stanie ale wcześniej żeby zapobiec katastrofie.
mkzibi
 
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net