Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Olej w płynie chłodzącym

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Olej w płynie chłodzącym

Postautor: nacarret » 29 lis 2017, 01:23

Siema! Mało kto nie miał problemu z olejem w płynie. Jeden ma fart bo to tylko te oringi z chłodnicy oleju, a drugi szuka dalej.Tylko nikt nie podpowie o sprawdzeniu węży pod kątem nasączenia gumy olejem. Potem takie efekty typu pękające węże. Moja propozycja to zwyczajnie pomacac te węże wewnątrz. Jeżeli w dotyku przpominają piankę,gąbkę ale nie gumę to wymieniajcie i to najlepiej wszystkie bo potem płacz i płać! Osobiście zamawiałem w serwisie bo te od nagrzewnicy były najtańsze właśnie w serwisie, coś ok.25-45 zł za sztukę a jakiś sklep bodaj z rzeszowa wystawił je już ponad 100zł/szt. W Intercarsie mają dobry płyn do mycia układu po zaolejeniu tylko gamoniowatym handlowcom mówcie że chcecie odolejacz układu chłodzenia bo wam wtykną któryś z odkamieniaczy bo w opisie też niby jest że usuwa olej ale nie bardzo to się pokrywa z faktycznym działaniem. Pozdrawiam,
nacarret
 
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2017, 15:07

Re: Olej w płynie chłodzącym

Postautor: barzuc » 29 lis 2017, 09:22

Słusznie prawisz.
(Dla mnie) jest to poniekąd oczywiste, że jeśli był olej w układzie to należy go wymyć a gumy sprawdzić i w razie konieczności wymienić. Czasem zapominamy (dotyczy każdego), że to co dla nas oczywiste dla innych już nie jest i należy o tym też powiedzieć :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Poprzednia

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron