Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Hałas z klimatyzacji powyżej 19 stopni

Co i kiedy wymienić oraz gdzie warto i gdzie nie warto

Hałas z klimatyzacji powyżej 19 stopni

Postautor: mkzibi » 07 paź 2018, 22:26

Witam. Dziwna przypadłość.

Jak mam temperaturę ustawioną na minimum to jest cicho. Jak podnoszę to od 19 tu w górę słyszę takie terkotanie czy cykanie z okolic panelu sterowania klimą.

Co to może być?
mkzibi
 
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:04

Re: Hałas z klimatyzacji powyżej 19 stopni

Postautor: HYPNOS » 06 lis 2018, 20:21

zrób test klimy. i spr silniczek ten z lewej
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: Hałas z klimatyzacji powyżej 19 stopni

Postautor: kon555 » 07 lis 2018, 21:51

Coś z ustawianiem nawiewów, silniczki lub mechanizm. Może zastał się mechanizm, wydaje mi się że jak nie zmienia się temperatury to niektóre siłowniki prawię się nie włączają i jak przychodzi zima potrafi przeskakiwać na tych zębatkach. Potrafi mi pohałasować ale rzadko i trwa z sekundę dwie i przestaje tak jakby z opóźnieniem załapał odpowiednią pozycje.
Spróbuj zmieniać cyklicznie temperature ( i/lub sterowanie nawiewu wszystkie opcje na klimie) od najmniejszej do największej i przy każdej zmianie odczekaj z 30-60 sekund.
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04

Re: Hałas z klimatyzacji powyżej 19 stopni

Postautor: mkzibi » 08 lis 2018, 07:55

OK. A jest jakiś dobry sposób na wyjęcie panelu kliny żeby zobaczyć co tam jest?

Pytam też z tego względu że widzę iż podświetlenia nie ma wszędzie wiec pewnie jakieś żarówki trzeba wymienić.
mkzibi
 
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:04

Re: Hałas z klimatyzacji powyżej 19 stopni

Postautor: kon555 » 14 lis 2018, 19:07

Zdejmujesz przednią konsole, sam panel klimy zostanie, można go odkręcić po zdjęciu konsoli. (Jak to zrobić nie będę przepisywał tu jest link do australijskiego forum jak to zrobić, zobacz gdzie są zaczepy http://forum.australia4wd.com/index.php ... ash-panel/ ) Ale oświetlenie jest chyba przylutowane. Mi też czasami jedna dioda przestaje palić a po kilku dniach działa.

Tu jest temat wymiany/naprawy podświetlenia:
viewtopic.php?f=13&t=36
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04


Wróć do SERWIS



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net