Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

sprzęgło się podpiera??

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

sprzęgło się podpiera??

Postautor: jeremi » 16 sty 2019, 18:02

Witam Panowie. Mam problem ze sprzęgłem w terracanie. Nadmienię ze skrzynia manualna z wywalonym dwumasem. Początkowo objaw był taki że sprzęgło czasem odbijało tylko do połowy, szczególnie podczas jazdy na niskich biegach na reduktorze. Poczytałem i za czyjąś sugestią wyregulowałem luz na pedale sprzęgła - pomogło. Natomiast nieco później pojawił się objaw ślizgania sprzęgła, ale -uwaga- tylko podczas dłuższej jazdy na trasie z większą prędkością. Objaw jest taki że pedał sprzęgła się podpiera (twardnieje) i sprzęgło zaczyna się ślizgać. Jak wówczas wciskam sprzęgło to czuć że pedał jest bardziej twardy (napięty) niż zwykle. Po wysprzęgleniu objaw przechodzi i pedał znów jest naturalnie "miekki". W codziennej jeździe miejskiej mieszanej lub terenowej nie ma najmniejszych problemów ze ślizganiem sprzęgła. z miejsca rusza z piskiem :) Jakieś sugestie czemu sprzęgło może się samo pompować? ba ja juz rozkladam rece...
jeremi
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2019, 18:39

Re: sprzęgło się podpiera??

Postautor: mkzibi » 07 maja 2019, 06:10

Jak temat rozwiązałeś? Mam ten sam problem?

Jak zrobiłeś regulację? Gdzie to się reguluje?
mkzibi
 
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:04


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net