Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Powitanie

Zgłoszenia nowych uzytkowników (proszę o wpisywanie się w nowych wątkach)

Powitanie

Postautor: Piotr83 » 14 cze 2019, 10:17

Witam,

Od 01 czerwca w drodze kupna stałem się właścicielem Terracana :) Rocznik 2004 silnik 2,9 CRDi, skrzynia manual, przebieg ponad 270 tys. km. Jest to moja pierwsza terenówka w związku z tym, może jakieś sugestie, gdzie na terenie Warszawy bądź bliskich okolic go serwisować?
Planowane rzeczy w najbliższej przyszłości:
- rozrząd
- olej w mostach

Pozdrawiam
Piotr83
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2019, 09:38
Lokalizacja: Warszawa Marysin

Re: Powitanie

Postautor: meny72 » 14 cze 2019, 21:35

Hej. Niech służy bezawaryjnie. Oleje i rozrząd San robilem, ale potrzebny jest garaż z kanalem
meny72
 
Posty: 77
Rejestracja: 22 paź 2017, 08:35

Re: Powitanie

Postautor: HYPNOS » 15 cze 2019, 11:34

Pozdrawiam, po której stronie WWA jesteś ?
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: Powitanie

Postautor: Piotr83 » 17 cze 2019, 06:35

Witam,

Ja raczej z tych średnio "mechanikowatych" więc nawet gdybym miał garaż z kanałem, narzędzia to jeszcze potrzebowałbym mechanika :). Zwłaszcza jeżeli chodzi o rozrząd.
Dokładnie jestem z Marysina, Warszawa Wawer.
Chciałem dodać zdjęcia auta ale jakoś nie mogę z pozycji telefonu, wyskakuje mi jakiś błąd.
Piotr83
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2019, 09:38
Lokalizacja: Warszawa Marysin

Re: Powitanie

Postautor: Kardynal » 19 cze 2019, 22:03

masz traske niedaleko nie wielka .Ale jak masz chęć to napisz do mnie na FB Kardynalek jak o naprawy to doradzę lub wskaże albo co gorsza dam ci narzędzie i sam zrobisz
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Powitanie

Postautor: HYPNOS » 20 cze 2019, 14:13

Mam kompa więc jak już to pomogę.
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: Powitanie

Postautor: Piotr83 » 21 cze 2019, 05:58

Witam Panowie,

Dzięki za odzew, byłem na różnych forach i muszę przyznać, że tu jak na razie jest miło :).

"masz traske niedaleko nie wielka" . Powiedz gdzie ta traska :)

"Mam kompa więc jak już to pomogę". Dziękuję. Znajomy kolegów robi terenówki na Zakręcie ( miejscowość :) ) więc na początek spróbuję u niego. Chcę zrobić rozrząd i oleje w mostach / reduktorze.
Zauważyłem pierwszy jakiś tam problem. Czasami, nie wiem jeszcze czy jest jakaś zasada, delikatnie falują obroty na biegu jałowym, ale dosłownie tyle o ile, ale jako, że zawsze miałem stare samochody ( ten uważam za nowy bo ma 2 z przodu w roku produkcji :) jestem wyczulony. Druga sprawa, raz w dużym korku w upale, klima jakby nie dawała rady, przypuszczam, że trzeba nabić, oby tylko :). A tak w sumie odpukać jak do tej pory raczej ok.
Muszę kupić olej na ewentualne dolewki i mam zalane olejem 5W30...i tak się zastanawiam, diesel z przebiegiem ponad 270 tys km i taki olej?
Piotr83
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2019, 09:38
Lokalizacja: Warszawa Marysin

Re: Powitanie

Postautor: HYPNOS » 21 cze 2019, 14:54

co do klimy , spr. wiatraki jeden od strony pasażera musi działać jak tylko włączysz klimę. A drugi jak jest wyjątkowo ciepło :D .
Obroty, to spr ładowanie akumulatora, wyczyść przepływomierz, . Przed zlaniem spr stany i wlewaj tyle ile jest w instrukcji. Nie do momentu przelania.

"Dzięki za odzew, byłem na różnych forach i muszę przyznać, że tu jak na razie jest miło :)." :shock:
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: Powitanie

Postautor: Kardynal » 21 cze 2019, 23:29

ja właśnie nowa przepływka ale stara daje rade tylko więcej pije jak chcesz mam dwie na testy jak chcesz jedna ostatnia była w miare spoko . A co do falowania zrobił bym test wtrysków a jak coś to pod telefonem jestem a jeszcze szukałem oleju który ma specyfikacje dla terka i miła ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 jak dobrze pamiętam
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów


Wróć do NASZE AUTA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron