Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Terrcan z Łodzi

Zgłoszenia nowych uzytkowników (proszę o wpisywanie się w nowych wątkach)

Terrcan z Łodzi

Postautor: k0d0 » 05 lut 2019, 18:36

Cześć
Terracana mam od maja. Wersja na Szwajcarię. Czarna skóra, klimatronik elektryczne lusterka, automat i LSD. :D
Jak na razie zrobiony ogólny serwis(płyny, rozrząd, klocki przód i amortyzatory przód). Z napraw doszło klasyczny siłownik przedniego mostu. Naprawa 1 i 3 wtrysku i czeka mnie naprawa klimatyzacji.
Z tuningu: sprężyny lovells + podkręcenie drążków i opony hankook dynapro atm 265/70 R 16 + dystanse kół + 30 na stronę.

W tym momencie wygląda tak:
https://drive.google.com/open?id=1bFsue ... oS3R11g2ui

Jeżeli jest ktoś z Łodzi i okolić chętny na wypady w teren dajcie znać.
Awatar użytkownika
k0d0
 
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Terrcan z Łodzi

Postautor: k0d0 » 07 lut 2019, 21:49

Dodam jeszcze że przy tym rozmiarze dystansów koła obcierają i trzeba było zdjąć chlapacze. Chce je przerobić żeby wróciły z powrotem na miejsce.

Ramę pomalowałem chlorokauczukiem Nobiles. Do tego do środka ramy poszedł Boll do profili zamkniętych. Rama była w stanie idealnym.

Od spodu zrobiłem osłonę z blachy inox 3 mm. Ale nie jestem z niej zadowolony. Osłania przód silnika ale nie osłania odpowiednio przedniego mostu. Jest do zmiany...
Awatar użytkownika
k0d0
 
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Terrcan z Łodzi

Postautor: k0d0 » 15 mar 2019, 19:25

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad podniesieniem samochodu na ramie. Myślę o max 5 cm 8-)
Wiem że będę musiał:
-przyciąć osłonę chłodnicy od spodu
-wykonać dystans dla termostatu
-wymienić śruby mocowania budy na nowe (M12)
-Obniżyć mocowanie wężyka tylnego hamulca do mostu(nie wymagane ale ma sens)
-Wykonać podkładki(to akurat najmniejszy problem)

Nie wiem co z:
-dolotem powietrza między puchą filtra a turbiną. Trzeba go przedłużać?

Ma ktoś może jakieś rady? Za co podnosić budę? Zacząć od tyłu czy od przodu? Coś przeoczyłem? Może są jakieś mocowania zderzaków do ramy o których nie wiem i trzeba coś przerobić? Tylny zderzak praktycznie trzyma się budy. Może są jakieś przewody które trzeba przedłużyć?
Awatar użytkownika
k0d0
 
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Terrcan z Łodzi

Postautor: HYPNOS » 16 mar 2019, 08:35

jeszcze przycinanie zderzaków , kable ABS , przewody paliwowe przy silniku, wycięcie plastiku przy lewarku zmiany biegów pod mieszkiem od strony parzystych biegów. Jak sobie coś przypomnę to napiszę.
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: Terrcan z Łodzi

Postautor: k0d0 » 17 mar 2019, 19:36

Dzięki za odpowiedz. Szczerze się przyznam że na Twoją pomoc liczyłem. :D

Kable od ABS-u przekładałeś żeby szły inaczej czy wymieniałeś na inne? Czy może jakoś je przedłużyłeś?
Awatar użytkownika
k0d0
 
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Terrcan z Łodzi

Postautor: HYPNOS » 17 mar 2019, 21:27

ABS wtyczki można je zdjąć z klamerki z ramy i okleić.
Odkręcić takie dwie śruby od przewodów paliwowych na (podłużnicy) pod filtrem. jedną jeszcze przykręcisz tą bliżej filtra .
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: Terrcan z Łodzi

Postautor: k0d0 » 24 mar 2019, 15:55

Udało mi się zrobić takie małe porównanie:
1. Bez modyfikacji
2. Lift 2 cal
3. Lift+opony 265/70 R16

https://drive.google.com/file/d/1dEO1AM ... sp=sharing
Awatar użytkownika
k0d0
 
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Terrcan z Łodzi

Postautor: k0d0 » 08 cze 2019, 19:01

Jestem po naprawie alternatora. Najpierw alternator zabił akumulator później padło zasilanie. Po wyciągnięciu alternatora i oddaniu do regeneracji ładowanie NIE powróciło. Za to zaczął grzać się strasznie plus od alternatora przy akumulatorze. :? Okazało się że padł przewód. Musiał się złamać gdzieś pod peszlem. Niestety nim doszedłem co to w regenerowanym alternatorze padł regulator napięcia. Już na szczęście po wszystkim ale 2 tygodnie walki męczy :D
Awatar użytkownika
k0d0
 
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Terrcan z Łodzi

Postautor: HYPNOS » 08 cze 2019, 19:15

głównie przełamuje przy nakrętce przy altku
wiem że im większy stożek tym lepiej, ale nie sztuka dojebać wiadro i wystawić przez błotnik
Awatar użytkownika
HYPNOS
 
Posty: 304
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:19
Lokalizacja: ** W-wa **

Re: Terrcan z Łodzi

Postautor: k0d0 » 13 lip 2019, 18:19

Postanowiłem rozprawić się z zaśniedziałymi reflektorami wiec zostały wypolerowane. Najpierw papier wodny 800 później 1000 następnie 2000 i na koniec 2500(zabrakło mi 1500). Wszystko ładnie wypolerowane. Na zabezpieczenie wosk. I jest super!! :D

Ps. Polecają jeszcze na zabezpieczenie powłoki ceramiczne. Zdecydowałem się na wosk bo czekał na mnie w szafie. Jak będzie do kitu dam znać. 8-)
Awatar użytkownika
k0d0
 
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Następna

Wróć do NASZE AUTA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net