Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Bagażnik dachowy - wyprawowy

Co i jak zmienić, żeby lepiej sie jeździło ;)

Bagażnik dachowy - wyprawowy

Postautor: Tomeczek » 17 sty 2014, 11:37

Jak macie rozwiązane mocowanie wyprawowych bagażników dachowych na relingach. Ja mam wersję z relingami a nie z listwami.
Interesuje mnie duży bagażnik gdzie na przedzie i z tyłu będzie zamontowane oświetlenie. Na górze zamontowany namiot dachowy a w przedniej części przed namiotem skrzynie transportowe. Z boku bagażnika roleta słoneczna.
Przeszukałem internet ale pod Terracana chyba nic się nie znajdzie i pozostaje albo dostosowanie bagażnika z innego wozu albo zrobienie pod wymiar.
Relingi jak wiecie nie przechodzą przez całą długość dachu i ograniczają wielkość zastosowanego bagażnika.
Macie takowe rozwiązania w swoich autkach.
Terracan, 2.9 163 kM, rok prod. 2006, automat, amory: przód: BILSTEIN B6, tył: OLD MAN EMU, kolor: czarny
Tomeczek
 
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2013, 05:27

Re: Bagażnik dachowy - wyprawowy

Postautor: barzuc » 17 sty 2014, 11:50

Zostaje raczej coś spoza standardowego wyposażenia auta (jak pisałeś albo samoróbka albo dopasowanie) bo obawiam się, że zarówno fabryczne relingi jak i listwy są za słabe. Ja u siebie na listwach mam max. obciążenie ~35kg... na relingach pewnie będzie to samo (albo blisko). Czasem się zastanawiam po co w ogóle takie "cóś" zrobili... chyba tylko "żeby było".
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Bagażnik dachowy - wyprawowy

Postautor: lucky » 21 sie 2017, 21:16

Witam, podepnę się pod temat. Mam terka bez relingów i tych łukowatych belek, na dachu mam tylko takie dwie czarne (chyba) zaślepki. Potrzebuje bagażnik dachowy i pytanko co zrobić? Zarysowują mi się dwie opcje:
1. Kupić używkę oryginalną -takie duże "H" z dwoma poprzeczkami za 250 PLN.
2. Belki z łapami Thule za 750- tylko co wtedy z tą zaślepką czarną, jeśli to jest zaślepka, jak to estetycznie będzie wyglądało i czy nie będzie problemów np. z przeciekaniem? Jeśli ktoś takie rozwiązanie proszę o foto.
Co robić?
lucky
 
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:15

Re: Bagażnik dachowy - wyprawowy

Postautor: lucky » 26 sie 2017, 06:31

Nikt nie zakładał bagażnika dachowego?
lucky
 
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:15


Wróć do TUNING



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net